KAYMAKAM ÇİÇEK; BU MEMLEKETTE MUSTAFA KEMALLER TÜKENMEZ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde halka hitap eden Emet Kaymakamı Hasan Çiçek milletin istiklali ve vatan söz konusu olduğunda bu ülkede Mustafa Kemallerin tükenmeyeceğini, o azim ve inançla vatan savunmasına geçecek Mustafa Kemaller olacağını ifade etti.

KAYMAKAM ÇİÇEK; BU MEMLEKETTE MUSTAFA KEMALLER TÜKENMEZ Güncel

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde halka hitap eden Emet Kaymakamı Hasan Çiçek milletin istiklali  ve vatan söz konusu olduğunda bu ülkede Mustafa Kemallerin tükenmeyeceğini, o azim ve inançla vatan savunmasına geçecek Mustafa Kemaller  olacağını ifade etti.

            Kaymakam Çiçek konuşmasında şu ifadelere yer verdi,

            “Saygı değer Gazi Emetliler öncelikle bu anlamlı günde uzaktan yakından gelerek büyük bir coşkuyla bu meydanları doldurduğunuz için sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Hepimize gurur verdiniz.

            15 Temmuzda milletimizi,Cumhuriyetimizi yok etmek isteyen hainlerin  halkın silahını halka doğrultanlara karşı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak vererek tüm farklılıkları,tüm renkleri,tüm mezhepleri bir yana bırakarak,Tek Millet,Tek devlet, Tek bayrak, Tek vatan diyerek  meydanlara çıkarak halkın iradesine sahip çıkarak,ve bu ihanet cephesine gerken cevabı vermiştir.

            Vatan hainlerinine karşı oluşturulan ruh, Gazi Mustafa Kemal’in kurtuluş savaşında yürüttüğü aziz ruha çok benzemektedir. Gazi Mustafa Kemal o ruhu başlattığından nene hatınalrı, koca seyitlerin Mustafa Kemallerin mücadelesine sahne olmuştur.Söz konusu vatan olduğunda Sakaryada, Dumlupınarda,Cevizderesinde ve 15 Temmuz da olduğu gibi Türk damarlarındaki asil kanlar vücuda gelmiş,hain cephelere geçit vermemiştir.

            15 Temmuzu yaşayan bir gazimiz durumu şöyle özetlemektedir; “Köprünün bir tarafında vatanseverler, diğer tarafında vatan hainleri vardı. Vatanseverlerin göğsünde iman vatan sevgisi,hainlerin elinde milletin tankları,tüfekleri,silahları vardı. Ama vatanseverleri geçemediler. Şehadet şerbetini içerek yere düşenlerin yerini bir başka vatanseverler alıyordu.

            15 Temmuzda sokaklarda gördüklerimiz Nene hatunlardı,Koca seyitlerdi,Mustafa Kemallerdi. Bizde vatan söz konusu olduğunda Mustafa Kemaller tükenmez.İnanın Mustafa Kemaller tükenmez.

            Bugün burada aziz milletimizin kahramanlığı, demokrasi zaferimizi kutlamak,şehitlerimizi anmak v egazilerimizi şükranla anmak için toplandık.İhanetide sadakatide unutmayacağız,unutmayacağız.15 Temmuzu unutmayacak ve unutturmayacağız “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar