BAŞKAN İNCİ,MİLLİ BİRLİK RUHUMUZ BALTALANIYOR

15 Temmuz anma programlarına ve Milli birlik yürüyüşüne katılan Chp Emet ilçe başkanı Musa İnci, akşam anma programında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın naklen yayınlanan konuşmasında genel başkanlarını eleştirmesi üzerine programı terk etmişti.Başkan İnci konu ile ilgili bir basın bülteni yayınladı

BAŞKAN İNCİ,MİLLİ BİRLİK RUHUMUZ BALTALANIYOR Güncel

15 Temmuz anma programlarına ve Milli birlik yürüyüşüne katılan Chp Emet ilçe başkanı Musa İnci, akşam anma programında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın naklen yayınlanan konuşmasında genel başkanlarını eleştirmesi üzerine programı terk etmişti.Başkan İnci konu ile ilgili bir basın bülteni yayınladı.

Başkan İnci, Milli birlik gününde meydanlara toplanan insanlara genel başkanlarını yuhalatmanın en başta şehitlerimize saygısızlık olduğunu beyanla açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İsminin içerisinde Milli Birlik barındıran ve demokrasi uğruna yüzlerce insanımızın şehit olduğu 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin 3. yılında, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde yeni sistemin Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmaları milli birlik şuuruna aykırı hareket ederek gerçekten özlemini duyduğumuz beraberliği baltalamıştır.

251 şehit verdiğimiz 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu meydanlarda toplanan insanlara yuhalatması sadece bizlere değil, en başta şehitlerimize saygısızlık, ruhlarına hakarettir.

Bu ülkenin temel taşlarını, Cumhuriyeti,  demokrasiyi ve parlamenter sistemi korumak isterken canlarını veren, şehit olan insanlarımızı anmak için Kütahya Emet ilçesinde katıldığımız 15 Temmuz programında hiç kimsenin bu saydığımız değerlere saldırmasını asla kabul edemeyiz.

Bizim istediğimiz ve arzu ettiğimiz tüm insanlarımızı kapsayan Milli Birlik'tir. Kimsenin kendi birliğini kurarak insanları manipüle etmesine ve vatandaşlarımızı kışkırtmasına da müsaade etmeyiz. Bu nefret dili ve ayrıştırıcı üslup ülkemize hiçbir şey kazandırmaz.

İnsanları birbirine kırdırmaya çalışanların 15 Temmuz'u şehitleri anma değil de siyasi şova dönüştürenlerin karşısındayız.

Varsın 15 Temmuz törenlerini terk etti desinler ama kesinlikle milli birliğimizi bozan, bu ülkenin temeline dinamit koyanlarla iş birliği yaptı demesinler.

Bir kez daha 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazi olanlara saygılarımı sunuyorum.Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.”

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar