SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM

Emet ilçesinde Emet toplum sağlığı merkezi sağlık çalışanları sağlıklı bir yaşam için hareket etme ve yürüyüşün önemini aktararak farkındalık yaratmak için bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM Sağlık

Emet ilçesinde Emet toplum sağlığı merkezi sağlık çalışanları sağlıklı bir yaşam için hareket etme ve yürüyüşün önemini  aktararak  farkındalık yaratmak için bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

Emet Hükümet meydanı önünden elinde sağlık için yürüyüşün önemini belirten dövizlerle  ilçe içinde yürüyüş gerçekleştiren sağlık çalışanları,esnaf ve vatandaşlarada bilgilendirme broşürleri dağıttılar. 

Emet Toplum Sağlığı Merkezi’nce organize edilen yürüyüşte Hükümet Konağı önünde toplanan sağlık çalışanaları  şehir merkezinden geçerek yürüyüşünü gerçekleştirdi.

Toplumda farkındalık yaratmak adına yapılan yürüyüşte “Sağlıklı yaşam için günde 10 bin adım”,”Her gün en az 30 dakika yürüyüş yapılmalı” yazılı dövizler  açıldı. Sağlık bakanlığınca hazırlanan  el broşürleri esnaf ve vatandaşlara dağıtıldı.

Emet Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu tabibi Dr. Fethiye Güven’ Toplumumuzun fiziksel aktivite konusunda bilgi düzeylerinin yetersizliği, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi üzerine farkındalık yaratmak adına Bakanlıklarınca bu tür etkinlikler düzenlendiğini ifade ederek;  Toplumda obezite, kalp damar hastalıkları, hipertansiyon ve diyabet gibi kronik hastalıkların görülme sıklığının artması nedeniyle halkmızı bilgilendirme, ve hareketli bir yaşamın sağlığa etkileri konusunda kendilerini aydınlatıcı broşürler dağıtmak üzere bu etkinliği gerçekleştirdik.  Sağlıklı bir yaşam ve bazı hastalıklara yakalanmama adına günde enaz 10 bin adım atmanın  insan vücuduna katacağı sağlık konusunda halkımızı bilgilendirmeye çalıştık “dedi. Dr. Güven dünyada fiziksel hareketsizliğin yol açtığı ölümlerde 4. Sırada yer aldığını belirterek dengeli beslenme,zararlı alışkanlıklardan uzak durarak, günde enaz 30 dakika yürünmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar