EMET VE HİSARCIK NAKLİYECİLERİNİ SORUNU MECLİSTE DİLE GETİRİLDİ

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap’ta mecliste yaptığı konuşmada bu sorunu dile getirdi.

EMET VE HİSARCIK NAKLİYECİLERİNİ SORUNU MECLİSTE DİLE GETİRİLDİ Siyaset

Emet ve Hisarcık bölgelerimizi yakından ilgilendiren Nakliyeciler krizi meclis gündemine getiriliyor.

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap’ta mecliste yaptığı konuşmada bu sorunu dile getirdi. Kasap konuşmasında;” Emet,Hisarcık taşıma ihalesi Ankarada yapıldı.Bor madeniyle alakalı. 500 kamyoncu mağdur oldu. İhale Ankarada yapıldı? Kanser olan Emet Hisarcık halkı, tozunu cefasını çeken bölge halkımız. Ama şimdi 500 aile mağdur. Yol kapatılıyor. Sefasını kimler sürüyor? Böyle olmamalı “dedi.
Kasap, meclisteki konuşması ile ilgili ise yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Meclis Genel Kurulu'nda kepenk indiren esnafımızın yaşadığı sıkıntıları, işsizlikle boğuşan vatandaşlarımızı ve Emet - Hisarcık bölgesindeki bor madeni taşıyan nakliyecilerimizin sorunlarını dile getirdim. Kütahya her gün yeni bir sorunla karşı karşıya! Bu sorunların çözümü için mücadele etmeye devam edeceğim.

 

ŞİMDİ NE OLACAK?

            Emet ve Hisarcık ilçelerinin son günlerdeki gündemi nakliyeciler. Emetbor’un Emirlere madne nakli ihalesi Ankarada yapılırken, ihaleyi ilçe kooperatiflerinin alamaması sorunları beraberinde getirdi.

            2 ilçede yaşayan yüzlerce nakliyeci, yaşanan mağduriyete dikkat çekerken, gözler 8. Ayda yapılacak olan daha büyük ihaleye çevrildi. Bu ihaleninde kaybedilmesi halinde bölgede nakliyeciler konusunda çok daha ciddi sıkıntı yaşanacağı ifade ediliyor.

            İlçe Stk temsilcileri yaşanan krizin sadece nakliyeci esnafı değil, araç almada kefil olan esnaf,işçi memur  vatandaşlarada yansıyacağı, yaratacağı ekonomik dalganın, sanayi,ilçe esnafı vb. anlamda tüm kesimi etkileyeceğini ifade ediyorlar.

            Yapılan ihalenin yeniden gözden geçirlmesi kadar, yeni ihaledede bölgesel  hassasiyet ve bölgesel  kalkınmaya öncelik veirlmesi gerektiği belirtilirken, yetkililerden bu konulara acil çözüm getirmeleri talep ediliyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar