KAYMAKAM ÇİÇEK;BASINIMIZ DEMOKRASİMİZİN GÜVENCESİDİR

Emet ilçesi Kaymakamı Hasan Çiçek, 24 Temmuz basında sansürün kaldırılışı v ebasın bayramının 111. Yıldönümünde basın mensupları ile ilçede bulunan iki taş kanyonunda bir araya geldi.

KAYMAKAM ÇİÇEK;BASINIMIZ DEMOKRASİMİZİN GÜVENCESİDİR Güncel

Emet ilçesi Kaymakamı Hasan Çiçek, 24 Temmuz basında sansürün kaldırılışı v ebasın bayramının 111. Yıldönümünde basın mensupları ile ilçede bulunan iki taş kanyonunda bir araya geldi.

Kahvaltı programında Kaymakam Çiçek, 24 Temmuz 1908'de Meşrutiyetin ilanıyla Türk basınından ilk kez sansürün kaldırılmasının bir yıl dönümünü daha idrak ettiklerini belirterek, "Halkın tarafsız, eksiksiz ve doğru haber akışıyla bilgilendirilmesi, demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartlarından biridir. Basın çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Kişilerin özel hayatlarına saygıyı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsızlık içinde çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir'' dedi.

Çiçek,”Basın çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Kişilerin özel hayatlarına saygıyı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsızlık içinde çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biridir.

Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde basınımızın önemli görevler üstlendiği bir gerçektir. Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarımızın ; etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içinde, doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde görev yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Yerel ve ulusal basın kuruluşlarımız ; Ülkemizin birlik ve beraberliğine, Devletimizin bekasına, milli iradeye ve demokrasimize kasteden darbe girişimine karşı dik duruş sergileyerek, milletten ve demokrasiden yana kesin bir tutum almışlardır. Halkımızın anında ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamışlardır. Demokrasiye, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiren yerel ve yaygın tüm basın kuruluşlarına ve mensuplarına bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

 

Kahvaltıda, Kaymakam Çiçek ve basın mensupları, bölgenin sorunları, yapılan çalışmalar ve yapılması planlanan yatırımlar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar