CHP EMET;” SEÇİMLER BİTTİ, EMET BAHTI KARA GÜNLERİNE GERİ GÖNDERİLDİ

CHP Emet ilçe başkanı Musa İnci bir basın açıklaması yaparken seçimden bu yana geçen 120 günlük süreyi değerlendirerek, iktidar partisi ve belediyeyi eleştirdi.

CHP EMET;” SEÇİMLER BİTTİ, EMET BAHTI KARA GÜNLERİNE GERİ GÖNDERİLDİ Siyaset

CHP Emet ilçe başkanı Musa İnci bir basın açıklaması yaparken seçimden bu yana geçen 120 günlük süreyi değerlendirerek, iktidar partisi ve belediyeyi eleştirdi.

Doktorların seçimlerden sonra ayrılması, Emetbor işçi alımlarında herkese vaat verilmesi, kanunda olmayan yaş sınırı uygulaması, eğitim, altyapı vb konularda ;Seçim meydanlarında bol keseden atılan vaatlerin gerçekleşmesi yönünde geçen süre zarfında bir umut göremediklerini ifade eden başkan İnci’nin basın açıklaması şöyle;

“Geride bıraktığımız 31 Mart yerel seçimlerinden bu güne gelin hep beraber Emet için iktidar vaatlerini hatırlayalım.

                Emet meydanlarında ve çeşitli kulislerde "Benim bahtı kara kadersiz Emedim" diye başlayan iktidar sözleri adeta hafızamızın her köşesine yer etti. Zira vurgulanmak istenen geçen seneler içerisinde yönetilen Emet belediyeciliğinin, söz konusu Emet olduğunda ne kadar vasat ve ne kadar kötü yönetilmesi olmuştu. Düne kadar seçim meydanlarında Emetimizin kötü yönetildiğini eleştirenler bugün iktidar  partisi adı altında Emet belediyeciliği yapmaktalar.

                Bu kısacık süreçte hatırlayacağımız üzere şebeke sularımız için büyük vaatler verilmişti, ilçemizin bütün mahallelerinde sıkıntılar yaşandığı gibi Özellikle hamam mahallesi ve akpınar mahallesi haftalarca susuz bırakılıp  çoluk çocuk mağdur edilmişlerdi. Hala kısır bir döngü içerisinde sularımız kesilmeye devam ediyor ve hiç bir yetkilinin ağzından bir cümle açıklama duymuyoruz.

                Bilindiği üzere seçimden önce Emet iktidar partisi yönetimi tarafından peşpeşe açıklamalar yapılmış, ilçemiz devlet hastanesi gerekli branşlarda ki doktorlara kavuşulacağı söylenmişti. Gelip görelim ki seçim öncesi hastaneye kazandırılan doktorlar seçimden sonra adeta  sonbahara girmiş yaprak döker gibi ilçeyi terk etmeye başladılar. Umarım Mevcut hizmet veren doktorlarımızı ilçemizde tutmayı başarabilirler.  Boşalan hastane binasını değerlendirmek adınada sanırız binanın yıkılması bekleniyor.Sözüm ona günübirlik politikalarla Emet kurtulmaz.

                Devam edelim, Malumunuz yine seçim arifesinde ilçemiz Bor İşletme Müdürlüğünde çalıştırılmak üzere daimi işçi personel alınacaktı. Maşallah gözümüz kulağımız açık hayretle olan bitenleri dinliyoruz. Söz verilmedik vatandaşımız kalmamış. Halbuki alınacak sayı belli istihdam belli, insanların ümitlerini kırıp oy tüccarlığı yapmak yakışık almadı doğrusu. Yine tüm kamuoyuyla paylaşmak istediğim önemli bir konu var, Bu süreçte Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürümüz Sayın Serkan Keleşerle bir görüşmem oldu. Kendilerine Emet bor işletmesi personel alımı için yaş şartının olup olmadığını sordum. Kendileri ise şahsıma böyle bir şeyin söz konusu olmadığını yaş şartı diye bir ibarenin bulunmadığını söylediler. Anlaşılan o ki söz verilen şahıs sayısı çok olduğu için Emet ak parti yönetimi böyle bir yola başvurdu ve dikkatinizi çekerim resmiyette olmayan yaş şartı resmen uygulandı. Bu süreçte işçi alımlarında 1 yıl Emette ikamet şartı aranıp ve bu alımın ise kura ile yapılacağı bir uygulama olsaydı daha iyi olabilirdi aslında.

                12 Temmuz Cuma günü İlçemiz Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Doğan'ın açıklamalarını sizlere hatırlatmak isterim. Kendileri " Yarım kalan Çevre Yolunun Yapımının devamı için 1 hafta sonrasında gerekli iş makinaları teçhizatın mevcut sahaya yığılacağını belirtmişti. Ama çevre yolu için çalışan sadece bir adet kepçenin olduğunu yine siz vatandaşlarımıza hatırlatmak isterim. Hisarcık için ilçemiz çevre yolu güzergahından devam eden doğalgaz boru hattı yer altına döşeme çalışması bizim tek kepçeyle devam eden çevre yolu çalışmamızdan daha hızlı ilerliyor. Ne hikmetse doğalgaz boruları çevre yolunun dibinden ilerliyor, muhakkak yöneticilerin mühendislerin bir bildiği vardır diyelim.

                Önceki yıllarda üniversite sınav sonuçları açıklandıktan sonra okullarda duyurular yapılırdı, Örneğin okulumuzdan şu üniversiteye şu bölüme şu kadar öğrenci gönderdik gibi. Fakat bu görüyoruz ki ilçemiz eğitim sisteminde ya kocaman sıkıntı var ya da bu başarı ve gururu okullarımız paylaşmak istemiyor.

                Ve yazımın başında belirttiğim gibi "Benim bahtı kara, kadersiz emedim" sözleriyle başlayan seçim vaatleri yine Kaderine terketilen bir görüntü çiziyor.Bu kentin vekilleriyle beraber meydanlarda verilen sözleri bu vatandaşlar unutmaz. Daha güzel yarınlar için Allah yardımcımız olsun. (Musa İnci CHP Emet İlçe Başkanı)HABER SERVİSİ

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar