AK PARTİDE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

AK parti tüm il ve ilçelerde kongre sürecini başlatıyor

AK PARTİDE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI Siyaset

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm il, ilçe ve beldelerde kongre sürecinin başlayacağını açıkladı. Bu kararla Kütahya’da da 7. Olağan İl Kongresi tarihi bir yıl geriye çekildi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 130. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda önemli mesajlar verdi. 7. Olağan Büyük Kongre için sonbaharı işaret eden Erdoğan, tüm teşkilatlarda yenilenme sürecine gidileceğini vurguladı.

2023’teki seçimlere milletin karşısına ilk günkü heyecan ve 22 yıllık tecrübeyle bambaşka bir AK Parti olarak çıkacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önce delege seçmen listelerini oluşturacak, ardından da belde, ilçe ve il kongreleriyle yola devam edeceğiz. Büyük kongre sürecimizin şimdiden partimize ve ülkemize hayırlı olmasını özellikle diliyorum. Önümüzdeki haftalarda söz verdiğim şekilde 31 Mart seçimlerinde en yüksek oyları aldığımız şehirlerimize teşekkür ziyaretlerine başlayacağım” dedi. Önümüzdeki dönemde teşkilatların kadrolarını güçlendirmenin yanında geleneksel siyaset usullerine yeni yöntemler de ekleyeceklerinin altını çizen Erdoğan, milletvekilleri ve teşkilat yöneticilerinin vakit kaybetmeden 2001 yılından bugüne kadar AK Parti’de görev almış, gönül vermiş herkese ulaşmalarını isteyerek, “Kendi teşkilatına, kendi teşkilat mensubuna vefa göstermeyen, şehrine, ülkesine ve milletine de vefa gösteremez” diye konuştu.

Başkan Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından Kütahya’da dahil tüm illerde kongre sürecine girildi. 5. Olağan Kongresini Ocak 2015’te, 6. Olağan Kongresini ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Ocak 2018’de yapan Kütahya İl Teşkilatında kongre bir yıl öne alındı. Ağustos ayı içinde ilçelerin, illerin ve genel merkezin kongre takviminin ilan edilmesi bekleniliyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar