ETİMADEN PTT ANLAŞTI, NAKLİYECİLER RAHATLADI

Bor nakliyeleri artık PTT aracılığı ile gerçekleştirilecek.

ETİMADEN PTT ANLAŞTI, NAKLİYECİLER  RAHATLADI Ekonomi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turhan, her kamu çalışanının ve yöneticilerinin asıl işinin sahada olduğunu vurgulayarak, “Saha demek hayat ve dinamizm demektir, millet demektir, hizmet demektir. Bu iki köklü kurumun arasında gerçekleşen işbirliği protokolünü sahaya verilen önemin bir yansıması olarak değerlendiriyorum” dedi.

İmzalanacak protokol sayesinde, iki stratejik kurumun 14’ün üzerinde iş kaleminde birlikte hareket edeceklerini kaydeden Turhan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunların içinde lojistikten kargo taşımacılığına, sigortacılık çözümlemelerinden bankacılık hizmetlerine kadar çok önemli hizmet kalemleri yer alıyor. Bir yanda 179 yıllık tecrübesini çağımızın teknolojisiyle birleştiren, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle vatandaşımızın hayatını kolaylaştıran, yaygın hizmet ağıyla yurdumuzun dört bir yanına hizmet götüren Posta ve Telgraf Teşkilatımız var. Diğer yandaysa, stratejik yeraltı kaynağımız bor madenini işleyerek ürettiği enerjiyle ülkemizin geleceğini aydınlatan, Ar-Ge çalışmalarıyla borun kullanım alanını genişleterek her geçen gün ekonomimize katma değer üreten, dünyanın bor lideri, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğümüz var. Anlaşmanın ülkemiz ve milletimiz için hayırlı ve bereketli olacağına yürekten inanıyorum.”

“Bor’un ülkesi Türkiye anlayışı ile devasa adımlar atmaya devam edeceğiz”

“Bor’un ülkesi Türkiye” anlayışıyla, Bor’da ve Bor’a dayalı sektörlerde inovasyona dayalı olarak hareket edecekleri mesajını veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gerek tek olarak gerekse iş birlikleriyle daha da büyüyerek yola devam edeceklerini sözlerine ekledi. Dönmez, “Ortaya koyduğumuz bor vizyonuna katkı yapacak şekilde, ürün sunumumuzu ve hizmet kalitemizi artırmak için sektörler arası iş birliklerinin hayati olduğuna inanıyorum” dedi.

PTT ile yapılan iş birliğiyle iki kurumun gücüne güç katacağını ve önemli bir kalite, zaman ve maliyet avantajı sağlayacağını kaydeden Dönmez, “Türkiye’nin yüz akı kurumlarımızdan birisi PTT, girdiği yeniden yapılanma süreciyle iştirak ve şirketleri ile birlikte; kargo, taşıma, nakliye ve lojistikten, personele dayalı hizmetler, e-ticaret ve tedarik zinciri uygulamaları gibi oldukça geniş bir yelpazede faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyor”  ifadelerini kullandı.

PTT A.Ş. Genel Müdürü Kenan Bozgeyik de Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer ile yaptıkları görüşmede, ülke değerlerinin nasıl ileriye götürüleceğini konuştuklarını belirterek, söz konusu çalışmanın protokolle noktalanacağını söyledi.

PTT ile Eti Maden İşletmeleri’nin iş birliğinin, ileride neler yapılacağı, hayatın nasıl kolaylaştırılacağı ve ülke ekonomisine katkının nasıl olacağına ilişkin bilgiyi içerdiğini dile getiren Bozgeyik, yapılan iş birliğiyle işlerin daha başarılı yürümesinin verimliliğini ölçeceklerini kaydetti.

NAKLİYE İŞLERİ NASIL OLACAK?

Hatırlanacağı üzere nakliye ihalelerinin merkezden yapılması, bölgedeki nakliyeci esnafların bağlı bulunduğu kooperatiflerin ihaleleri alamamaları durumunda sıkınıtıya neden oluyordu. Kamu ihale kanunu gereği yapılan ihalelerde başka firmaların iş alması, nakliyeci esnafa vururken, bulunan çözümlerde bile alt yüklenici olunması açısından hak kayıplarına sebebiyet veriyordu.

Etimaden ile PTT anlaşması sonucu artık nakliye ihaleleride tarih olacak. Emet ilçesinde başta, Emirler ve bandırma nakliyeleri olmak üzere tüm sevkiyat PTT aracılığı ile olacak. Emirler nakliyat sevki yeni hale edildiğinden bir yıl  işi alan firma ve alt yüklenici olan Emet ve Hisarcık taşıyıcılar koop’ ce gerçekleştirilecekken, seneye  ihale edilmeyerek Ptt protokolü kapsamında yer alacak.

Özetle  Emet taşıyıcılar kooperatifi ve Hisarcık taşıyıcılar kooperatifine bağlı kamyon sahipleri PTT aracılığı ile nakliye işini yapacaklar.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar