EMET KENDİN YAP PROJESİNE ZEKA’DAN DESTEK

Emet kaymakamlığı proje ekibinin bir projesi daha Zafer Kalkınmadan destek almaya hak kazandı.

EMET KENDİN YAP PROJESİNE ZEKA’DAN DESTEK Eğitim

Emet ilçesinde Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) kapsamında Emet Kaymakamlığı Proje Ekibince hazırlanan Gazi Kemal İlkokulunda 6-14 yaş grubu çocuklarımız için iki istasyondan oluşan Emet Kendin Yap Atölyesi projesi desteklenmeye hak kazandı.

Emet Kaymakamı Hasan ÇİÇEK, proje birimlerinin bir yeni projelerinin daha kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “ Göreve geldiğimiz ilk günlerde kurmuş olduğumuz Emet Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi ekibinin çalışmaları meyvelerini vermeye devam ediyor.

Emet ölçeğindeki ilçelerin Mali Destek Hibe projelerine proje sunmasının önemine dikkat çeken ÇİÇEK, “ Proje kapsamında kurulacak olan atölye ilçemizdeki tüm çocuklara hizmet verecek olup, öğrencilerimiz kurulacak olan atölyede robotik kodlama ve ahşap tasarım faaliyetlerini gerçekleştirecektir. “ ifadelerini kullandı.

Yeni nesil  teknolojilerle donatılacak olan atölyenin öğrencilerimize ve ilçemize hayırlı olması temennisinde bulunan Kaymakam Hasan ÇİÇEK, emek ve katkılarından dolayı proje iştirakçileri olan Emet Belediyesi nezdinde Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN’ a, Emet Meslek Yüksek Okuluna, Kütahya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifine, Emet Orman İşletme Müdürlüğüne, bölge yatırımlarına katkılarından dolayı da Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ’ a ve personele teşekkür etti.

Emet İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ve Emet Kaymakamlığı proje ekibince yürütülecek ve Zafer Kalkınma ajansınca desteklenecek projenin önümüzdeki aylarda başlayacağı belirtildi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar