EMET MESLEK YÜKSEK OKULUNA YOĞUN RAĞBET

YKS (Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Emet Meslek Yüksekokulu bu yıl % 100 doluluk oranı sağladı.

EMET MESLEK YÜKSEK OKULUNA YOĞUN RAĞBET Eğitim

YKS yerleştirme sonuçlarına göre 330 kontenjanı bulunan Emet Meslek Yüksek okuluna  okul birincisi kontenjanlarıyla birlikte 341 öğrenci yerleşti.

Yeni eğitim öğretim yılında yeni açılan bölümlerle birlikte 5 bölümde eğitim verecek olan Emet MYO’da Çocuk Gelişimi Bölümüne 144, Maliye Bölümüne 52, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümüne 83 ve yeni açılan bölümler olan Kimya Teknolojisi Bölümüne 31, Sosyal Hizmetler Bölümüne 31 öğrenci olmak üzere toplam 341 öğrenci kayıt yaptırmaya hak kazandı.

 2019 YKS sonuçlarına göre Emet MYO’ya yeni yerleşen adaylar, kayıtlarını 16-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında e-devlet üzerinden yapabilecekler. E-devlet üzerinden e-kayıt zorunlu olmayıp isteğe bağlı. E-devlet üzerinden e-kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle e-kayıt yapamayan adaylar, kayıt işlemlerini meslek yüksekokuluna şahsen başvurarak 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında da yaptırabilecekler.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Emet Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Uğur SAYLAN 2019 YKS yerleştirme sonuçları ile ilgili şu açıklamaları yaptı, “2019 YKS tercih sonuçlarının ülkemize, gençlerimize, memleketimiz Emet’e ve Yüksekokulumuza hayırlı olmasını temenni ederim. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda yerleştirme sonuçlarına göre Yüksekokulumuz bu yıl %100 doluluk oranı yakalamıştır. Bu başarıyı elde etmemizde ilçemizin ve yüksekokulumuzun tercih edilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım. Üniversitemizi, Yüksekokulumuzu ve İlçemizi tercih edip yerleşen gençlerimizi tebrik eder, tercihlerinin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar