BURSA BELEDİYESİ İLE EMET BELEDİYESİ KARDEŞ ŞEHİR OLUYOR

Belediye başkanı Hüseyin Doğan meclisin aldığı kararla Bursa büyükşehir belediyesi ile kardeş şehir olma kararını bizzat Bursa büyükşehir belediyesine teslim etti.

BURSA BELEDİYESİ İLE EMET BELEDİYESİ KARDEŞ ŞEHİR OLUYOR Güncel

Bir süredir Bursa büyük şehir belediyesi ile işbirliği içerisinde olan Emet belediyesi, 2 belediye arası çalışmaları artırma ve süreklilik kazandırma adına prensipte aldıkları kardeş şehir uygulamasını hayata geçiriyor. Bu amaçla Emet belediye meclisince alınan kararla, kardeş şehir uygulamasında imza yetkisi  başkan Doğan’a verildi.

Bursa büyükşehir belediye başkanı Ali Nur Aktaş Ramazan bayramını ilçemizde geçirmiş,daha sonra ise Emet  heyetide kendilerini Bursada ziyaret etmişti. Geçen süreçte özellikle şehir planlama, peyzaj mimarlığı vb. konularda işbirliğine giden ve Bursa büyük şehir ekiplerinin Emet ilçesine gelmesi   ile ağaç ve çiçek desteğide verilmişti.

3 Eylül GaziEmetin kurtuluş günü etkinliklerine  Karagöz Hacivat gösterileri Roman orkestrası ile de destek verecek olan Bursa büyük şehir belediyesi ile kardeş  şehir  olma talebi meclisçe onaylanrıken bizzat Belediye Başkanı Hüseyin Doğan tarafından iletildi.

Emet belediye meclisi Yerel Yönetimlerin güçlendirilmesi için karşılıklı bilgi birikimi ve deneyim ve tecrübenin paylaşılması. Belediyeler arası ekonomik ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi kültür, sanat, spor, turizm, ekonomik ve ticaret alanlarında karşılıklı işbirliği yapılması. Faaliyet ve projeler geliştirmek amacıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Emet Belediyesinin Kardeş Şehir olunmasına, her türlü sözleşme ve protokol imzalamak amacıyla Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN’a yetki  verilmesine oy birliği ile karar verdi. Şimdi Bursa Büyükşehir mecliside aynı yönde karar aldıktan sonra kardeş şehir uygulaması hayata geçirilecek.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar