BAYRAM COŞKUSU BİRLİKTE YAŞANDI

Emet her yıl olduğu gibi bu kurban bayramında da yoğun günler yaşadı

BAYRAM COŞKUSU BİRLİKTE YAŞANDI Güncel

Emet her yıl olduğu gibi kurban bayramında da  yoğun günler yaşadı. İlçe dışından gelen hemşehrilerimizle Emet hareketli günler yaşarken, bayram süresince Tahtalı piknik alanı hıdrellez şenlikleri kalabalığını aratmadı.

Protokolün halkla buluşması Emet Belediyesi toplantı salonunda  Bayramın 2. Günü saat 13:45 -14:30 arasında gerçekleşti. Düzenlenen bayramlaşma programına Kaymakam Hasan ÇİÇEK, Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN, İlçe Jandarma Komutanı Mukadder DEMİR, İlçe Emniyet Müdür Vekili Gökhan YILDIRIM, kamu kurum ve kuruluş amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, il genel meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Emet Kaymakamı Hasan ÇİÇEK ve Belediye Başkanı Hüseyin DOĞAN’ ın ev sahipliğinde düzenlenen bayramlaşma programına ilgi büyüktü.Halkında yoğun katılımının olduğu bayramlaşmada protokol  10 dakika önce bayramlaşma için İlçe jandarmaya geçince  bayramlaşma saatinin sonuna doğru  salona gelen bazı parti temsilcileri salonda kimseyi bulamadıkları konusunda eleştirilerde bulundu.

Emet Belediyesindeki bayramlaşma programının ardından protokol üyeleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile birlikte İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. Burada görevli askerlerle ayrı ayrı bayramlaşan ve onlarla sohbet eden protokol askerlerimizin bayram coşkusuna ortak oldular.Bayramlaşma programı  daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğünde devam etti.

 

Bayramlaşma programlarının ardından çarşı ziyaretleri gerçekleştiren Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan esnaf ve vatandaşlarla bayramlaştı.

 Ak parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan partisince düzenlenen bayramlaşma programına katılmak için bayramın 2. Günü Emet ilçesindeydi. Milletvekili Tan’i AK parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner,Belediye başkanı Hüseyin Doğan ve partililer karşıladı.

Parti binasında gerçekleştirilen bayramlaşmanın ardından partililer ve partiye gelen vatandaşlarla sohbet eden  Milletvekili Tan, yapılan çalışmalar konusunda bilgi aktarırken, halkın taleplerinide dinledi.HABER SERVİSİ

BAYRAM DA SU SIKINTISI DEVAM ETTİ

Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan’ın bayram öncesi mahalle muhtarları ile bir araya gelerek her mahalleye ek  araç çektirme konusunda muhtarlarla  ortak hareket edilmesi, kurban atıklarının kısa sürede toplanmasına katkı sağladı. Mahallelere konulan römorklarla atıklar kısa sürede toplandı.Aşırı sıcaklardan dolayı yer yer çöp konteynırlarında kokmalar olmasına karşın, ekiplerce  kötü koku ve hijyen için  ilaçlama çalışması yürütüldü.Köylerde de çöplerin alınmasına rağmen yeniden yeniden dolması  bazı köylerde yoğun atık birikmesi gibi sorunlarda ilçe özel idare ekiplerince yapılan çalışmalar ile giderildi.

Belediye su işleri bayram boyunca kaçak ve arıza ile mücadeleye devam ederken, yer yer, meydana gelen arızalar, su tüketimlerinin artması ile yaşanan su yetmezliği vb. durumlarla bazı semtlerde su sıkıntısı yaşandı. Emet belediyesinin büyük önem verdiği ve yoğun mesai harcadığı  içme suyu hattının yenilenmesi ve şehir merkezine yeni depo yapımlarında içeren   projesinin aciliyeti bu bayramda kendini gösterdi.

 Bayram boyunca   Beyaz bahçe,engelsiz yaşam parkı gibi gibi parklarda canlı müzik etkinlikleri yapılırken, mesire alanlarıda büyük yoğunluk yaşadı. Bayram sonuna doğru sıcaklar ve  aşırı besin yüklenmesi gibi nedenlerle  hastane acillerinin mide bulantısı, ishal vb. rahatsızlık vakalarının artığı gözlemlendi.HABER SERVİSİ

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar