EMET KURTULUŞUNUN 97. YILINI 1 HAFTA SÜRECEK ETKİNLİKLERLE KUTLAYACAK

3 Eylül Gazi Emet’in kurtuluşu,bor kültür ve termal turizm festivali etkinlikleri için çalışmalar sürüyor.

EMET KURTULUŞUNUN 97. YILINI 1 HAFTA SÜRECEK ETKİNLİKLERLE KUTLAYACAK Güncel

Emet Kaymakamlığı ve Emet belediyesi organizasyonunda gerçekleştirilecek etkinlikler bu yıl 30 Ağustos zafer bayramı ile başlayıp, 4 Eylülde resim ve el sanatları sergisinin kapanışı ile 6 gün sürecek.

 30 Ağustos ta  zafer bayramı kutlamaları ve şehitlerimiz için Mevlüt okutulması yanında Emet belediyesince düzenlenen Dr.Fazıl Doğan Kurtuluş kupası halı saha futbol turnuvası final maçı oynanacak.Grup maçlarının başladığı ve Cumhuriyet, Hamam,Dere,Kaynarca,Kapaklıca,Akpınar  mahallelerimizin takımlarının katıldığı turnuva  finali 30 Ağustosta gerçekleşecek.

31 Ağustos Cumartesi günü ise öğlen saat 12.00’de Turizm motor turu yapılacak. Tur kapsamında motor sporcularımız Eğrigöz,İki taş kanyonu ,Dereli ve  Günlüce  Cevizdere şehitlerimiz anıt istikametinde motorları ile   turizm turu gerçekleştirecekler. Aynı gün Emetli resim ve el sanatları  sanatçılarımızın eserlerinden oluşan sergi açılışı yapılacak. Sergi  Ecdad derneğimiz  yanında açılacak. 31 Ağustos akşamı Emet termal otel resort anfi tiyatroda Kültür bakanlığı sanatçılarımız Halis Çaşkurlu ve Yıldız Çam Özdemir’in konser verecek.

1 Eylülde ise Cevizderesinde düşmana ilk kurşunu atanan Porsuk Ahmet Anısına düzenlenen trap ve tek kurşun  yarışmaları gerçekleştirilecek. İlçemiz Kızıldere mevkii atış poliganındaki yarışmalara ilçemizden ve çevre illerden  çok sayıda avcımız katılacak. Aynı gün Bursa büyük şehir belediyesi Karagöz kukla gösterisi seyircilerle buluşurken, akşam anfi tiyatroda Bursa büyük şehir belediyesi Roman orkestrası bir konser verecek.

2 Eylül Pazartesi günü  Kütahya Evliya Çelebi mehteran takımımız akşamüstü Günlüce kasabamızda  bir gösteri yaparken, saat 20.00;’de ise ilçemiz mehlemönünden anfi tiyatroya bir yürüyüş gerçekleştirerek anfi tiyatroda konser verecek. Mehteran konserimiz yanında anfi tiyatroda yerel sanatçılarımız,Grup nağme,Mevlüt Fidan,Muammer Akyol,Hüseyin Öztürk,Seyfullah Ulusoy ve kral müzik grubu,Osman Turan ve Süleyman Samur  sahne alarak sevenleri ile buluşacak.

3 Eylülde ise       Cevizdere anıtımızda başlayacak etkinliklerle  program devam edecek.Emet belediyesi toplu sünnet ve kulak delme şöleni yanında  3 Eylülde kurtuluş pilavi dağıtımı ve mevllütler okutulacak.

Akşam ise Emet termal resort  anfi tiyatroda ses sanatçıları Ankaralı İclal ve  Çağrı Güler  Anadolu rock  grubu konserleri yer alacak. Kum sanatı sanatçısı Tarkan Köylü’nün  de yer alacağı programda Türk Halk müziği sanatçısı Deniz Toprak la 3 Eylül  etkinlikleri sürecek.

4 Eylülde Emetli resim ve el sanatları sanatçılarının eserlerinin yer aldığı serginin kapanışı ile programlar tamamlanacak.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar