KESTİĞİ AĞACIN ALTINDA KALDI

Emet Yarış köyünde Eyüp Kurtuluş kestiği ağacın altında kalaak haatını kaybetti

KESTİĞİ AĞACIN ALTINDA KALDI Asayiş

Emet ilçesinde devletin izniyle müsadeli kesim yapan 66 yaşındaki Eyüp Kutuluş'un akşam eve dönmeyince yapılan armalar sonucu dağda kestiği çam ağacının çarpması sonucu öldüğü tespit edildi.  
  Edinilen bilgilere göre devletten aldığı müsadeli kesim işiyle uğraşan Eyüp Kurtulmuş sabah 10. 00 civarında evinden traktör ile ayrılıp yarış köyüne 6 kilometre mesafede bulunan Yörük konağı mevkiindeki  müsadeli kesim bölgesine gitti. Tek başına çalışan Kurtulmuş'tan akşam saat 21.00'e kadar haber alamayan eşi köyde yapılan düğün yerine gidip eşinin aranmasını rica etti. Köylüler kesim bölgesinde yaptıkları kısa bir araştırmadan sonra Kurtulmuşun cansız bedenine ulaştılar.
  Köy Muhtarı Memet Ali Tunçel, yaptığı açıklamada, ''Ben düğün yerindeydim. Telefon geldi buradan. Eyüp çam ağacının altında kalmış ölmüş dediler arabama indim buraya geldim. Sabahtan gelmiş buraya. Çok soğuk olduğuna göre herhalde öğleden önce ölmüş. Morarmış her tarafı. Eşi düğün yerine gelip haber alamıyorum deyince biz hemen arama çalışması başlattık. Arkadaşlar traktörü görünce bölgede aramaya başlamışlar ve kısa sürede cesedi bulmuşlar'' dedi.,
  40 yıllık orman kesim işçisinin böyle bir kazada ölmesinin kendilerini üzdüğünü belirten Emet Ziraat odası başkanı Sami Yüksel. ''Bu işi yaparken tek başına asla çalışmamak gerek. Bir kişi daha mutlaka olmalı. Eyüp Kurtuluş yalnız çalışmasaydı belkide şuan hayatta olacaktı'' dedi.
  Olay yeri incelme ekipleri olay yerinde çalışma yaparken, Emet Cumhuriyet savcısı olayla ilgili araştırma ve soruşturma başlattı.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar