MİLLETVEKİLİ ERBAŞ; EMETİMİZİN TERMAL POTANSİYELİNİ DAHA ETKİN DEĞERLENDİRMELİYİZ

Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Emet ve Hisarcık ilçelerinde bir dizi ziyarette bulundu.

MİLLETVEKİLİ ERBAŞ; EMETİMİZİN TERMAL POTANSİYELİNİ DAHA ETKİN DEĞERLENDİRMELİYİZ Güncel

Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş  Emet ve Hisarcık ilçelerinde bir dizi ziyarette bulundu. Milletvekili Erbaş, ziyaretlerinde Kütahya ve ilçelerinin her birlikte etkin bir tanıtım içerisine girilmesi gerektiğini ifade etti.

                Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş beraberinde Mhp Emet ilçe başkanı Mustafa Mecit ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte  Emet ilçesindeki temaslarına Taşıyıcılar kooperatifi  ziyareti ile başladı. Kısa bir süre önce nakliyeci esnaflarının karşılaştığı ihale krizinin aşılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Erbaş, koop. başkanı Ömer Erdoğan ve nakliyeciler ile istişarelerde bulundu.

                Daha sonra Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan’ı makamında ziyaret eden  Erbaş, başkan Doğan’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Milletvekili Erbaş başkan Doğan’ı ziyaretlerinde;”  Memlekete hizmet için çıktığınız yolda başarılar diliyorum. Hizmet noktasında, bizlerede görev düşerse her zaman  yanınızdayız.  Diğer milletvekili arkadaşlarımızda mutlaka sizlere destek veriyorlar. Bizlerinde olması  gerektiğinde veya bize bir görev düştüğünde yapmaya hazırız “dedi.

                Milletvekili Erbaş Kütahya’nın tüm ilçeleri ile birlikte etkin bir tanıtım atağına geçmek zorunda odluğunun altını çizerek şunları söyledi;

                “ Kütahyamızın tüm ilçelerini gezerek sorunlarını yerinde tespit ediyor, çözüm için mücadele ediyoruz. Her ilçemizin kendine has doğal  güzelliği, yeraltı ve yer üstü zenginlikleri var. Ama maalesef başka illerde olduğu gibi bunları değerlendirme adına eksikliklerimizi olduğu bir gerçektir. Her ilçemiz zenginliğini ve değerlerini geliştiren projeler hazırlamalı. Bizlerde projeleri hayata geçirmek için gerekli desteği vererek tanıtım atağına kalkmalıyız. Bakınız iller değil bazı illerimize bağlı ilçelerimizde  bile bizden daha fazla   turizm hareketliliği var. Emet ilçemizde turizm zenginliğini  daha fazla  değerlendirebilmeli. “dedi.

                Belediye başkanı Hüseyin Doğan’da  dünyanın en önemli madenlerinden olan bor madeni ve buna bağlı kurulan bor işletmesinin bölgede ekonomik ve istihdam açısından katkı sağlarken  müteşebbis ruhunuda  körlettiğini beyanla;”  Bölgemizde maalesef babam burdan emekli, ben burda çalışıyorum, çocuklarım burada çalışmalı gibi anlayışla girişimci ruhu gelişemiyor. Maden dışında termal zenginliğimizi hem ekonomiye hemde istihdama  daha fazla katkı sağlaması adına projeler geliştiriyoruz.Mali imkanlarımız dahilinde bölgemizin bu anlamda gelişimi için  çalışacağız. Bu çalışmalarımızdada siz değerli milletvekillerimizin desteklerini bekliyoruz “dedi.

                Başkan Doğan nazik ziyaretleri için Milletvekili Erbaş’a teşekkür ederken günün anısına kendisine fincan takımı takdim etti.

                Erbaş, Emet belediyesi ziyaretinin ardından Emet kaymakamı Hasan Çiçek’i makamında ziyaret etti. Kaymakam Çiçek ile yapılan çalışmalar hakkında brifing alan vekil Erbaş,Kaymakam Çiçek ile istişarelerde bulundu.

Milletvekili Erbaş ziyaretler kapsamında Gazetemizide ziyaret etti. Erbaş,İlçelerin gelişimi ve bölge halklarının ihtiyaç ve taleplerini iletme adına yerel basının önemine dikkat çekerken, gazetelerin halk ile aralarında en önemli iletişim aracı odluklarını ifade etti.

                Gazetemiz sahibi Mehmet Akın nazik ziyaretleri için Milletvekili Erbaş’a teşekkür ederken, 36 yıl önce yayın hayatına başlayan ve kendisininde yaklaşık 30 senedir    gazete çıkarma işini gerçekleştirdiğini beyanla;” İlçemizin sorunlarını, halkımızın beklentilerini siyasilerimize üst düzey bürokratlarımıza iletmek,hallkımızın sesi olmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı yaparken, çözüme kavuşturulan sorunlar a katkıda bulunuyor olmak,  bizleri memnun ederken, yeni sorunlarıda sayfalarımıza taşıyarak çözüm üretilmesi için çalışıyoruz.”dedi.

                Milletvekili Erbaş programı kapsamında  ilçe pazarını ve çarşıyı gezerek esnaflarla ve vatandaşlarla  sohbet etti.  Erbaş’ın programı Hisarcık kaymakamlığı ve belediye ziyareti,Emetbor işletme ziyareti,Yeniceköy ve Göncek köyleri ziyaretleri ile devam etti.

                 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar