ESELER KÖYÜ SUSUZLUKTAN KIRILIYOR

Chp Kütahya Milletvekili Dr. Fazıl Kasap Susuzluk sıkıntısı çeken Emet Eseler köyündeydi.

ESELER KÖYÜ SUSUZLUKTAN KIRILIYOR Güncel

Emet Eseler köyünde aylardır akmayan su, köylü vatandaşlarımızı çileden  çıkarıyor. Sosyal medyadada seslerini duyurmaya çalışan  köylüler su sorunlarına biran önce çözüm bulunmasını talep ediyorlar.

 Sosyal medyada görünütler üzerine Emet Eseler köyüne giden CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyerek  sorunun giderilmesi için  konunun yakın takipçisi oalcaklarını ifade etti.

Milletvekili Kasap;”Eseler köyünde 2 aydır su yok .Kullanma suyu olan su yetmiyor Valinin katılımıyla Emet termal otelde yapılan toplantıda muhtar Mehmet Taşdemir  sorunu Valiye ilettiğini beyan ediyor. İnsanlar içme suyu bile bulamıyor. Muhtar defalarca kaymakamlığa şahsen müraacat ettiğini , Valiye bizzat dertlerini aktardığını  ancak hiç bir girişim de bulunulmadığını belirtiyor. Köylü kendi imkanlarıyla 40 bin liralık harcama yapmış suya ulaşılamamış. Devlete vergisini ödeyen,çocuklarını askere yollayan, halk en temel ihtiyacı olan suyu istiyor. Fazla bir şey değil, su…Yetkilileri acilen bu köyümüzün su sorununu çözmeye davet ediyorum. “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar