MEHTERANDAN EMET'TE GÖVDE GÖSTERİSİ

3 Eylül etkinlikleri kapsamında Emet te düzenlenen mehteran konseri büyük ilgi gördü.

MEHTERANDAN EMET'TE GÖVDE GÖSTERİSİ Güncel

Günlücedeki programın ardından  Emet ilçemize geçen mehteran ekibi  hükümet meydanından  anfi tiyatroya marşlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi.

            Yürüyüşte Kaymakam Hasan Çiçek, Belediye başkanı Hüseyin Doğan, Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner, muhtarlar ve Emet belediyesi toplu sünnet şölenine katılan sünnet çocuklarımız sünnet elbiseleri ile ve aileleri ile birlikte katıldı.Sünnet çocukları kıyafetleri ve mehteran eşliğinde coşkulu bir şekilde yürüyüşe katılarak,  sünnet düğünlerinin yapılıyor olmasının mutluluğunu yaşadılar.  3 Eylül akşamı gerçekleştirilecek etkinliklerde 29 sünnet çocuğu ve 10 kulak delme şölenine katılan kız çocuklarımıza konser öncesi hediyeleri takdim edilecek.

            Çarşı içinde  vatandaşlarca sıkça alkışlanan mehteran ekibi Emet anfi tiyatroya yürüyüşün ardından burada halka bir  konser verdi.

            Mehteran ekibinin gösterisi anfi tiyatroyu dolduran vatandaşlarımızca büyük bir coşku ile izlenirken,  burada konuşan Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan, Mehteran gösterisi iel manevi duyguların zirve yaptığı duygusal anlar yaşadıkalrını belirtti. Başkan Doğan  Gaz Emetlilerin dün  Milli mücadelede gösterdikleri kahramanlıkla bu ünvanı hakkeetiğinnniii vurgulayarak,gerekirse GaziEmet halkının Şehit olmaktanda bir an bile tereddüt etmeyeceğini ifade etti.

            Program  sonunda mehteran ekibine  günün anısına çini tabak takdim edildi.

 

            3 Eylül Etkinlikleri  3 Eylül Salı günü Hükümet konağı önündeki Atatürk heykeline çelenk koyma merasimi ve Cevizdere şehitliğinde şehitlerimiz için Kur’an tilaveti ve duaların edilmesi ile devam etti.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar