CHP EMET İLÇE BAŞKANINDAN 35 YAŞ SINIRINA SERT ÇIKIŞ

Emet Chp İlçe başkanı Musa İnci, Etimaden işçi alımlarında 35 yaş sınırlaması getirilmesini sert bir dille eleştirerek iktidar partisi başta olmak üzere herkesi göreve çağırdı.

CHP EMET İLÇE BAŞKANINDAN 35 YAŞ SINIRINA SERT ÇIKIŞ Siyaset

                Emet Chp İlçe başkanı Musa İnci,  Etimaden işçi alımlarında 35 yaş sınırlaması getirilmesini sert bir dille eleştirerek iktidar partisi başta olmak üzere herkesi göreve çağırdı. Başkan İNCİ’nin açıklamaları şöyle;

“Bu Ortamda Adaletin tarafsızlığı ve bağımsızlığı mümkün mü?

 

        “  Daha önceki yazılarımda ve demeçlerimde belirttiğim gibi Emet bor işletme müdürlüğüne istihdam edilecek işçi personel için Yaş şartı gündeme oturmuş ve yürürlüğe girmiştir. Senelerdir kamu işçi istihdamında hiç bir kamu kurumunda yaş şartı yürürlüğe girmemiş söz konusu dahil edilmemiştir.

          Dünden bugüne kadar Emetimizin gün ışığı, doğan güneşi, ekmek kapısı, göz bebeği dediğimiz Bor fabrikamızdan çıkan zehiri doya doya ciğerlerine çeken, umutla bekleyen, bir ihtimal deyip Ankara yollarını mekik dokumuş, bu sefer senin iş tamam denilip Gözardı edilmiş  adı torpil olmuş bu felek düzenin adaletsizliğine takılmış kardeşlerim...

         Bu haykırışım size, gerek şahsım gerek teşkilatım gerekse il ve genel merkezdeki bürokratlarımızla bu havuz problemine çevrilmiş YAŞ kuralının her türlü karşısında duracağımızı gerekli adaletin sağlanması adına her türlü Ankara çıkartmalarımızı yapacağımızı başta sizler ve tüm kamuoyuna beyan ederim.

          Erken emeklilikte  yaşa takılanları hazmedemezken birde  bor işletmesinde yaşa takılanları göreceğiz öyle mi!!

          Buradan başta Emet belediye başkanı Hüseyin doğan ve Akp ilçe yönetimine daha sonra tüm Emet Siyasilerine ve STK larına sesleniyorum biz CHP ilçe teşkilatı ve Ankara genel merkez olmak üzere  Bor işletmesinde YAŞ’a takılanlar ile ilgili, bu adaletsiz düzene dur demek için her türlü gayreti göstermeye her türlü emek vermeye hazırız.

           Sözleri biz vermedik, sözleri siz verdiniz ve böylede bir kural getirmenin önünü açtınız. Artık daha fazla analar babalar evlatlar üzülmesin. İnsanlara oy için söz verip ellerinde istimlak tapularıyla adalet aratmayın!

         Biz hazırız Emetli kardeşim, bu haklı yürüyüşte sizin yanınızdayız! Açık çağrımı kamuoyu önünde yineledim. Emet için halkımız çocuklarımız için gelin el ele verelim...”

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar