ESELER KÖYÜ VE ŞEHİTLER MAH. SU SORUNLARI ÇÖZÜLDÜ

Emet ilçesinde 4 aydır içme suyu akmayan Eseler köyü su problem çözüme kavuşturuldu.

ESELER KÖYÜ VE ŞEHİTLER MAH. SU SORUNLARI ÇÖZÜLDÜ Güncel

Emet İkibaşlı köyü   Ballık mevkiindeki suyun  insani tüketimde kullanımı amacıyla  isale hattıyla Eseler köyü ve Günlüce Şehitler mahallesine verilmesi konusunda Eseler köyü muhtarı Mehmet Taşdemir, İki başlı köyü muhtarı Mustafa Kaya ve Günlüce köyü muhtarı Adem ortak protokole imza attılar.

                199 nüfusu bulunan Eseler köyü, 50 nüfus bulunan Günlüce Şehitler mahallesi için dranej sonucu elde edilen suyun yüzde 75’i Eseler köyüne yüzde 25’i Günlüce Şehitler mahallesine verilecek.

                Sorunun çözümünden dolayı köy halkı adına İlçe kaymamakamlığı ve İkibaş köyü muhtarlığına teşekkür eden Eseler Köyü muhtarı Mehmet Taşdemir, köylerinin su sorununun çözümünden duyduğu mutluluğu ifade etti.

                Günlüce Şehitler mahallesindeki suyun arsenik sebebi ile sağlık açısından kullanılamaz olması ile yeni kaynakla bu dertten kurtulacaklarını ifade eden Günlüce Muhtarı Adem İnan ise;” İkibaşlı köyü ballık mevkiinde bulunan su 3 muhtarlığımız  arasında düzenlenen protokol ile su drenaj çalışmaları baslayacak . Yapılan ölçümler olumlu olması durumda Eseler köyü ve şehitler mezrasına pay edilecektir. Şehitler mezramız bu sayede artık arsenikli sudan kurtulmuş olacaktır. Gerekli özveri leir için İlçe Kaymakamımız Hasan Çiçek, ve İki başlıköyü muhtarımız Mustafa Kaya’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.”dedi.

                CHP Kütahya Milletvekili Dr. Fazıl Kasap’ta bu  çağda susuzluk çeken  Eseler köyünde bizaat giderek halkın sorunlarını yerinde dinlediğini, konuyu ilgili mercilere aktardığını ifade ederken, “ Su hayattır. Devletin görevi vatandaşına sağlıklı suyu ulaştırmaktır. Bu sorunun çözülmüş olması bizleri sevindirdi. Köylerimize hayırlı olsun.Emeği geçenlere teşekkürler dedi.

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar