EMET HAMAMLARINDA 16 EYLÜLDEN İTİBAREN YENİ BİR UYGULAMAYA GİDİLİYOR

Emet belediye meclisi Eylül ayı toplantısını gerçekleştirirken belediyeye ait hamam ve banyo ücretlerinde yeni fiyat düzenlemesi ve uygulamasını görüşülerek karara bağladı

EMET HAMAMLARINDA  16 EYLÜLDEN İTİBAREN YENİ  BİR UYGULAMAYA GİDİLİYOR Güncel

Mecliste   yaklaşık 2 yıldır herhangi bir ücret artışı yapılmayan  işletmeler için, artan elektrik, temizlik,malzeme  ücretleri,bunun yanında personel giderleri  maliyetleri gibi gerekçeler ile yeniden fiyat ayarlamasına gidildi. Yeni uygulama ile hamam ücretlerine  bayanlarda 5  TL olan ücret 7 TL ye erkeklerde ise daha önce fiyata dahil olan peştamal ve havlular hariç 7 TL olan ücret 8 TL’ye yükseldi.Erkekler hamamlarda peştamal  ve havlu için ayrı ücret ödeyecek.  Saati 15 TL olan özel  banyolar ise 20 TL’ye yükseldi.

                Oy birliği iel alınan meclis kararında Hamamlarda vatandaşlara daha az maliyetli ve daha kaliteli hizmet sunmak , daha hijyenik hizmet vermek ve artan maliyetlerle kamuyu zarar uğratmama adına hamam ücretlerinde  yeni düzenlemeye gidildiği belirtildi.

                Emet belediyesine ait Osmanlı ve Kaynarca hamamlarında  06-12 yaş grubu çocuklar için hamam ücreti 5 TL olarak belirlenirken erkeklerde  giriş ve çıkış peştamallari için 1 TL,  1 adet sırt bir adet el havlusu içinse 2 TL ücret alınacak. Ayrıca hamamlarda   parça başı havlu veya peştamal talep edildiğinde tarife üzerinden tam ücret alınacak.  Daha önce 7 TL ye peştamal ve havluları ile hamamlara giden vatandaş, peştamal ve havlusunu kendisi getirmediği takdirde, bunlara ödeyeceği ücretle  hamam hizmetinden 11 TL’ye yararlanmış olacak.

                Gazillere, Şehitlere, engellilik derecesi %40 ve üzeri engellilere hamam v ebanyo ücretlerinde yüzde 50 indirim sağlanırken; 65 yaş üstü yaşlılık maaşı alanlardan hamam ve banyo ücreti alınmayacak.

                Belediye meclisinin oy birliği ile karara bağladığı yeni tarife ve uygulamada, saati 15 TL’olan özel sauna 20 TL’ye, umumi sauna ise erkeklerdekişi başı  5  TL’den 8 TL’ye, bayanlarda ise kişi başı 3 TL’den 7 TL’ye yükseltildi.  Meclis kararında içecek, sabun ve jilet türü  malzemelerin  fiyatlarında da yeni düzenleme yapıldı.

                Yeni tarifeler 16 Eylül Pazartesiden itibaren geçerli olacak.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar