DÜŞECEK TE KAÇAK KAZI YAPAN 4 KİŞİ SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI

Düşecek köyü Gökbel mevkiinde kaçak kazı yapan 4 kişi yakalanırken kurdukları düzenek kontrollü patlatıldı.

DÜŞECEK TE KAÇAK KAZI YAPAN 4 KİŞİ SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI Asayiş

Emet ilçesine bağlı Düşecek köyünde Jandarma ekiplerinin devriye sırasında  bir mağarada kaçak kazı yaptıkları tespit edilen 4 kişi suçüstü yakalandı.

Olay  Emet ilçesine bağlı Düşecek köyü  Gökbel mevkiinde meydana geldi.  Emet Jandarma komutanlığına bağlı önleyici kolluk devriyesi sırasında bir mağara ve çevresinde yapılan kontrollerde 4 kişi dikkat çekti. Ekiplerce müdahele edilen olayda kaçak kazı yaptıkları tespit edilen M.A.A,C.Ş,S.Ç, ve C. Ö yanlarında  çeşitli kazı maddeleri ile yakalandı.

Şahıslar gözaltına alınırken jandarma ekipleri mağarada yaptıkları incelemede 2 adet cinsi tespit edilemeyen dimanit lokumu,1 adet jeneratör,1 hilti ve yaklaşık 100 metre uzunluğunda kablo ele geçirdi.

Olay ile ilgili Emet Cumhuriyet savcılığınca soruşturma başlatılırken, Kütahya’dan gelen olay yeri inceleme bomba imha ekibi, kontrollü bir şekilde dinamitleri patlattı.

Emet Düşecek köyü muhtarı Ali Koç, kazıda yakalanan şahıslarının köy dışından olduğunu belirterek,” Köyümüzde Gökbel mevkiinde bir mağaramız bulunuyor. Buraya gelen 4 kişi mağara içnide 2 tünel açmaya çalışıyorlar. Jandarma ekiplerimiz yakaladılar.Onlar karakola götürülürken Kütahya jadanrmadan gelen ekiplerde  bombaları imha ettiler. Görüyorsunuz malzemeler burda “dedi.

Olay ile ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar