HAMAMCI ; EMET'TE 35 YAŞ ÜSTÜNÜ VATANDAŞLIKTAN, TERMALİMİZİDE HARİTADAN ÇIKARIYORLAR

Emet Saadet Partisi İlçe başkanıMehme tHamamcı Emetborda 35 yaş sınırı ve Emetin termal turizm belgesi iptali konularından açıklama yaptı.

HAMAMCI ; EMET'TE 35 YAŞ ÜSTÜNÜ VATANDAŞLIKTAN, TERMALİMİZİDE HARİTADAN ÇIKARIYORLAR Siyaset

SP Emet ilçe başkanı Mehmet Hamamcı son günlerde Emet gündemini meşgul eden, Emetbor işçi alımlarında 35 yaş sınırını ve Termal turizm belgesinin iptalini eleştirerek;” Anlaşılan o ki iktidar Emet ilçemizde 35 yaş üstü vatandaşımızı  vatandaşlıktan çıkarıyor, Emet halkınıda turizm belgemizi iptal ederek, komple gözden çıkarıyor.” Dedi

                Hamamcı, ilçede son günlerde yaşanan gelişmeler ile ilçenin darbe üstüne darbe yediğini belirterek şunları söyledi;”  Ellerinde iktidar  avantajı olanlar, 3 Milletvekili, ve dahi bu konuda muhalefet milletvekillerini  diğer partiler stk’lar yanlarına alarak sorunları çözüme kavuşturabilme imkanları  varken ferdi davranarak çözüm sunamıyorlar.  AK partili belediye başkanı,AK partili ilçe başkanı  ne yazıkki iktidar avantajınıda kullanarak sorunlara çözüm üretemiyorlar. Ne demek 35 yaş üstü Emetbor’da işe giremez? Kardeşim  Çalcağılda bu milletin evini,damını,samanlığını , tarlasını alırken yaş şartı aradınızm ıda şimdi yaş sınırı koyabiliyorsunuz? Bu kanunsuz işlemi yapmaya  kimler müsaade ediyor?Böyle bir engel koymak hakkınızda, haddinizde değildir.

 Refah yol döneminde rahmetli Ahmet Derin Lise işe alımda lise mezunu ibaresini bir telefonla lise ve dengi okul mezunu yaparak, meslek ve imam hatip mezunlarınınd abaşvurabilmesinin yolunu açmıştı. Sizler şimdi her yerdne yolları tıkamaya çalışıyorsunuz. Tek başına eylem yapan hanım kardeşim tebrik ediyoruz. Haklarını arayan bu kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Bu utancı hep beraber kaldırmalı, 35 yaş  saçmalığını bertaraf etmeliyiz “dedi.

                 Emet’in termal turizm belgesinin iptalinide eleştiren başkan Hamamcı;” Dere içerisinde derme çatma yerlere devam,Emet gibi otelleri hamamları,kür merkezleri, spor salonları,  yeni kaynakları olan yerlere dur… Hangi akla hizmetle Emet ve Hisarcık gibi termal yerleri bu kapsamdan çıkarılıyor? Kimlere,nelere hizmet için bu karar alınmıştır? Bu kararlar alınırken İktidar Milletvekilleri nerelerde uyumaktadırlar? Böyle bir zamanda Emet’in hakkını savunamayacaklarsa ne  yüzle Emete geleceklerdir?

                Bizler inanıyoruzki sayın Cumhurbaşkanımız bu konuya vakıf değildir. Derme çatma yerlerin kalıp Emet Hisarcık gibi termal zengini yerlerin kalkmasında sayın Cumhurbaşkanı içeriğini bilmiyordur. İktidar Milletvekillerininde hiçbir şeyden olduğu gibi bunlardanda haberi yoktur.Gidin analtın.Gerekirse bizleride toplayın hep beraber gidelim anlatalım.  Halbuki bizler iktidar avantajı ile yeni termal yatırımlar teşvikler beklerken, tekrar başa dönüyoruz.Belediyenin bile ciddi anlamda gelirleri düşüyor. O zaman Emet’e iktidar partisinin avantajı nedir? Ne fayda sağlamaktadır ilçemize?” dedi.

                Emet’in 35 yaş sorunu ve Termal sorunun en kısa sürede çözüme kavuşturması gerektiğini belirten başkan Hamamcı;” AK partili belediye başkanıda, AK parti ilçe başkanıda asli görevlerine dönüp memleket haklarını savunmalıdırlar. Bakıyorsunuz belediye makamı iş isteyenlerle dolup taşıyor. Yahu belediye başkanlığı  iş kur  mu? Belediye başkanı iş kur müdürümü? Yolla partine, Milletvekillerine sen işine bak? Diğer yandan Emetborda panoda biri emekli oluyor, siyasetçiler senin adam benim adam girecek kavgası yapıyor. Aldıkları kadrolu işçileri 5 ayda zor işe başlatabiliyorlar.Bırakın bunları kardeşim, memleket elden gidiyor. Sizlerde Anap gibi yok olup gittikten sonramı memleket menfaatini savunacaksınız? Yazık oluyor, memleketimize ve memleketimiz insanlarına… Ayıptır,günahtır “dedi.

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar