TERMAL BELGE DEPREMİNDE ARTÇI ŞOKLAR DEVAM EDİYOR

Emet ve Hisarcık İlçelerinin Termal turizm gelişim belgelerinin iptali gündemdeki yerini korurken, henüz resmi açıklama yapılmadı.

TERMAL BELGE DEPREMİNDE ARTÇI ŞOKLAR DEVAM EDİYOR Güncel

Cuma günü  Emet ve Hisarcık ilçeleri için deprem etkisi yaratan karar resmi gazetede yayınlanmıştı.

Emet ve Hisarcık ilçelerinde ’turizm merkezleri gelişim’ belgeleri iptal edildi.Bazı alanlarda ilan edilen turizm merkezleri ile kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgelerinin iptali, sınırlarının yeniden belirlenmesi, isim ve statülerinin değiştirilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.Karara göre, Kütahya Emet Termal Turizm Merkezi ve Kütahya Hisarcık Esire Termal Turizm Merkezi, turizm gelişim belgeleri iptal edildi.

Konu ile ilgili gerekçeli karar henüz netlik kazanmazken, bu konuda  Ak parti Kütahya Milletvekilleride Bakanlığa resmi başvurularla gerekçesi hakkında bilgi istediler. Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetinerenler, Ahmet Tan ve İshak Gazel’in konunun detaylı açıklamaları,gerekçeleri ve bundan sonraki süreçle ilgili   resmi bilgilendirmelerin ardından basın açıklamaları yapmaları bekleniyor.

            2 İlçe Ankaraya gidiyor. Emet ve Hisarcık ilçelerinde şok etkisi yaratan karar için Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan ve Emet AK parti ilçe teşkilatı, Hisarcık belediye başkanı Fatih Çalışkan ve Hisarcık AK parti ilçe başkanlık ve teşkilatı,Ankaraya çıkartma yapmaya hazırlanıyor.Edinilen bilgilere göre  yaşanan süreçle ilgili hafta sonuna kadar Ankarada bakanlık yetkilileri ile bir araya gelinecek.

            Resmi açıklamalar yapıldıkça gerke gazetemizi internet sitesinden gerekse Cuma gazetemizde kamuoyu bilgilendirmeleri yapılacak.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar