EMET ÇEVRE YOLU ÇALIŞMALARI HIZLANDI

Emet çevre yolunda duvar örme ve asfaltlama çalışmaları sürüyor.

EMET ÇEVRE YOLU ÇALIŞMALARI HIZLANDI Güncel

Emet İlçesinde   7 yıl aradan sonra yeniden yapımına başlayan çevre yolunda çalışmalar hız kazandı. Karayolları ekipleri güzergah açma , düzleme çalışmaları yürütürken, Emet Çevre yolu ve Tavşanlı yolu ihalesini alan yüklenici firma da çevre yolunda çalışmaları hızlandırdı.  Emet ilçesine Hisarcık istikametinden  girişten  itibaren asfaltlama çalışması başlarken, hastane mevkiinde ise yol istinat duvarı örme çalışmaları sürüyor.

                Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan ve AK parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner,çalışmaları yerinde incelerken, Emet çevre yolu yapım çalışmalarının sezon sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını ifade ettiler.

                Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan, şehir içi ağır vasıtaların girişinin sonlanması kadar,Emet okullar caddesininde belediye sınırları içerisinde kalmaıs adına  önem arzeden  çalışmalar üzerine şunları söyledi;
“Emet çevre yolumuzda yüklenici firma ve Karayolları bölge müdürlüğümüzce bir dizi çalışmalar yürütülüyordu. Bu çalışmalar hız kazanırken,Hisarcık istikametinden asfatlama  ve güzergah ta istinat duvarı örme çalışmaları devam ediyor. Yüklenici firma ve Karayolları ekip ve ekipmanlarımız yoğun bir çalışma içerisinde., Eti maden işletme girişimize kadar çift yol olurken, ilçeye girişte bulunan, üniversite alanından, orman işletmemize doğru giriş güzergahı da ıslah edilecek. Çevre yolumuzda orta alan refüj ve aydınlatmaları da yapılarak gerçekleştirilecek. Yolumuzun tamamlanması ile birlikte ağır tonajlı araçlar şehir içine girmeden, çevre yolundan trafik akışını sağlarken, okullar caddemizde belediyemiz sınırları içerisinde kalarak belediyemiz sorumluluğuna girecek. Bu alanda, belediye olarak gerekli çalışmalarımızı yaparak, okullar caddemizin şehre entegresi sağlanacak. Çalışmalar tamamlanınca şehir giriş ve çıkışlarımız modern bir görünüme kavuşacak “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar