EMET KENDİN YAP ATÖLYESİ İÇİN ZEKA İLE ANLAŞMA İMZALANDI

Yeni Nesil Mali Destek Programı (YENEP) İmza Töreni Gerçekleştirildi

EMET KENDİN YAP ATÖLYESİ İÇİN ZEKA İLE ANLAŞMA İMZALANDI Eğitim

Yeni Nesil Mali Destek Programı (YENEP) İmza Töreni Gerçekleştirildi

Emet İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mustafa Cöre ve Proje Koordinatörü Umut Işık’ın katıldığı imza töreni İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşti.

Emet  Gazi Kemal İlkokuluna kurulacak Emet Kendin Yap Atölyesi İlçemiz öğrencilerinin Robotik ve Kodlama alanında eğitim alabilecekleri üst teknoloji bir atölye olacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre Projenin kabul edilmesinden duyduğu  mutluluğun altını çizerek başta İlçe Kaymakamımız Hasan Çiçek olmak üzere, Proje Koordinatörü Umut Işık ve ekibine Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiği’te YENEP Projesi için şükranlarını sundu.

Mustafa Cöre ayrıca proje paydaşları Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve Emet Meslek Yüksekokulu Uğur Saylan’a  destekleri içim teşekkür etti.

Asıl çalışmanın şimdi başladığını belirten  İlçe Milli Eğitim müdürü  Mustafa Cöre 3 yıl içinde Emet İlçesinde teknolojik eğitim konusunda ciddi bir mesafe alınacağını, ilgili öğretmenlerimizin üstün çabalarıyla öğrencilerimizdeki gelişimi kısa süre içinde gözlemleyeceğimizi belirtti.

Proje kapsamında kurulacak olan atölye ilçemizdeki tüm çocuklara hizmet vererek  öğrencilerimiz kurulacak olan atölyede robotik kodlama ve ahşap tasarım faaliyetlerini gerçekleştirecekler.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar