YAKLAŞIK 30 YIL SONRA EMET’TE BİR ARAYA GELDİLER

1987-1993 Yılları arasında Emet'te görev yapan bürokratlar yıllar sonra yine Emet'te bir araya geldi.

YAKLAŞIK 30 YIL SONRA  EMET’TE BİR ARAYA GELDİLER Yaşam

Emet İlçesinde 1987-1993 yılları arasında Kaymakamlık, jandarma komutanlığı,savcı hakim görevlerinde bulunan fahri hemşehrilerimiz Emet’te görevli ve Emekliler sevgi gecesi için ilçemizdeydiler.

                Dönemin Kaymakamı Saim Eskioğlu, Savcı Fuat Özsoy, Hakim Hüdai Bayram, Jandarma karakol komutanı Mustafa Güler, Eski mal müdürü Yusuf Çıldır ve eşleri  yıllar sonra Emet termal resortta Emetli dostlarıyla buluştu.

                Emet termla resort Emeti hatun salonunda bir araya gelen ekibe  Emet belediye başkan vekili Mehmet Düz, dönemin ilçe milli eğitim müdürü Muhsin Erensoy, Esnaf kefalet koop başkanı A. Kadir Ekmekçioğlu, sendika başklanı halen belediye meclis üyesi Ramazan Altınsoy, Emet adliye personelide eşlik etti.

                Gecede konuşan eski Emet Kaymakamı Saim Eskioğlu, görev yaptıkları  Emet ilçesini ve burada kurdukları dostluk ve muhabbetleri asla unutmadıklarını belirterek;” Görev yaptığımız yerler içerisinide Emetimizin ayrı bir yeri vardır. Buradaki dostlarımızı ve güzel Emet günlerimizi asla unutmadık.Hala dostluklarımız sürüyor. Mevkiler makamlar geçici olup,dostluklar bakidir. Bizlerin burda kurduğüu dostluk üzerine bugün burada toplandık. Bu tür organizasyonları  gerek Emet ilçemzide gerke başka illerimizde devam ettirmeyi düşünüyoruz. Buı vesile ile değerli Emet halkına şükranlarımı zı sunuyoruz”dedi.

                 Emet’teki  organizasyonda   katılımcılara  1987-10993 Emette görevli ve Emetliler sevgi gecesi  madalyaları ve hediyeler takdim edildi.        

                    Etkinlik hakkında bir açıklama yapan Emet Esnaf kefalet koop. başkanı A.Kadir Ekmekçioğlu yıllar önce ilçemizde hizmet veren değerli bürokratları Emet ilçesinde  görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek;” Emetimizde her zaman söylediğimiz bir şey vardır. Emete gelen ağlar giden ağlar… Değerli bürokrat büyüklerimiz  dönemlerinde ilçemize  önemli hizmetler vermişlerdir. Önümüzdeki dönemlerde bu tür organziasyonlar genişletilerek devam edecektir. Bu veisle ile ilçemize hizmet vermiş tüm bürokratlarımıza tekrar şükranlarımızı sunarken, kapılarımızın onlara daima açık olduğunu beyanla ,aileleri ile beraber ömür boyu mutluluklar diliyorum.”dedi.  

               

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar