KAYMAKAM ÇİÇEK;” EĞİTİMİNDE HEDEFLER BELİRLENDİ, KOLLAR SIVANDI”

Emet Kaymakamı Hasan ÇİÇEK Eğitimin tüm kademelerinde niteliği ve başarıyı artırmaya yönelik çalışmalar ve desteklerinin artarak süreceğini açıkladı.

KAYMAKAM ÇİÇEK;” EĞİTİMİNDE HEDEFLER BELİRLENDİ, KOLLAR SIVANDI” Güncel

2019 / 2020 Eğitim Öğretim yılının başlaması ile birlikte Emet Kaymakamlığı koordinasyonunda Emet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde tüm okullarda eğitimin niteliğini ve başarıyı artırma yönünde çalışmalar için kollar sıvandı.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Emet Kaymakamlığı ve Eti Bor İşletme Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen Etüt Merkezi çalışmaları sonunda üniversite yerleştirmelerinde başarının sağlanması ile birlikte çalışmaların devam etmesi ve kapsamının genişletilmesi kararlaştırıldı. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında ortaokul ve liselerde merkezi sınavlara yönelik deneme sınavları, etüt çalışmaları, kaynak kitap desteği, materyal desteği, tarihi, kültürel gezilerin yanında, lise ve üniversite gezileri, konferanslar, kamplar, veli toplantıları gibi birçok çalışma için takvim belirlenerek gerekli kararlar alındı. Planlama için açıklamalarda bulunan Hasan ÇİÇEK, lise ve üniversiteye hazırlık çalışmaları için oldukça kapsamlı bir takvim belirlendiğini belirtti. Yapılan çalışmaları Emet Kaymakamlığı koordinasyonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevlendirdikleri koordinatörler ile titizlikle takip edeceklerinin altını çizdi. Önceki yıl başarı gösteren Etüt Merkezinin çalışmalarına devam edeceğini belirten Hasan ÇİÇEK eğitimin tüm kademelerinde birçok hedefin belirlendiğini vurguladı. Etüt Merkezinin, Ölçme ve Değerlendirme Merkezi olarak değerlendirme ve kontrol çalışmalarını yürüteceğini belirtti. Emet Kaymakamı Hasan ÇİÇEK ayrıca liselerimizden mezun olan öğrenciler için de Halk Eğitim Merkezi bünyesinde hazırlık çalışmalarının süreceğini belirtti. Halk Eğitimi Merkezi üzerinden açılacak üniversite hazırlık kursları için her türlü tedbir ve desteğin titizlikle sağlanacağının altını çizen Hasan ÇİÇEK, mezun öğrencilerin hazırlık çalışmalarının bir program dahilinde takip edileceğini söyledi.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında okullarımıza resim, müzik, robotik ve kodlama atölyeleri gibi birçok atölyenin kazandırıldığını belirten Hasan ÇİÇEK atölyelerin okullara kazandırılmasına devam edeceklerini belirtti. Özellikle ilkokul ve ortaokullara yabancı dil ve robotik-kodlama atölyeleri kurulması için gerekli planlama ve kaynağın sağlandığını vurguladı. Kısa süre içinde okullarımızda son derece modern, günün eğitim gerekliliklerine cevap veren atölyeler kurulacağını belirtti.

Emet Kaymakamlığı Proje Ekibinin kaleme aldığı Emet Kendin Yap Atölyesi Zafer Kalkınma Ajansı Hibe Desteği Projesine de değinen Hasan ÇİÇEK, İlçemiz Gazi Kemal İlkokuluna oldukça modern ve son teknoloji robotik kodlama atölyesi kuracaklarını belirtti.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Bilim Sanat Merkezleri için yürütülen farkındalık ve sınava katılımın teşviği yönünde yapılan çalışmaların ulaştığı büyük başarıya değinen İlçe Kaymakamı Hasan ÇİÇEK “geçtiğimiz eğitim öğretim yılında yaklaşık 200 ilkokul öğrencisi ve velilerinin Bilim Sanat Merkezine ziyaretlerini ve sınava katılımını sağladık. Çalışmamız sonunda İlçemiz eğitiminde bir ilke imza atarak 6 öğrencimiz BİLSEM sınavlarında başarılı olmuştur. 6 öğrencimiz merkeze kayıtlarını yaptırmış ve eğitim almaya başlamıştır.” dedi. Bu büyük başarıyı sürdürmeye ve artırmaya yönelik BİLSEM sınavları farkındalık çalışmalarının ilkokullarımız bünyesinde devam edeceğini belirten Emet Kaymakamı Hasan ÇİÇEK tüm eğitim camiasına başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar