CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASINDA ZİYARET

1-7 Ekim Camiler ve din görevlileri haftasında Emet Müftülükten ziyaretler gerçekleştirildi.

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASINDA ZİYARET Güncel

Kısa bir süre önce Emet Müftülüğünde görevine başlayan müftü İsmail Çınar ve din görevlileri Camiler ve din görevlileri haftasında belediye başkanı Hüseyin Doğan'ı makamında ziyaret ettiler.

Her yıl 1-7 Ekim tarhler arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri  Haftası nedeniyle İlçe Müftüsü İsmail Çınar  ve beraberindeki  heyet resmi ziyaretler gerçekleştiriyor.

Müftü Çınar,bu yıl  ‘Cami ve Hayat’ temasının ön plana çıkarıldığı hafta boyunca yapılacak olan etkenlikler hakkında bilgiler vererek başkan Doğan’a günün anısına çiçek takdim etti.

Camiler ve din görevlileri haftasını kutlayan belediye başkanı Hüseyin Doğan yüzyıllardır  camilerin  birliğin, dirliğin, sevginin, paylaşmanın, yardımlaşmanın, merhametin, şefkatin sembolü olduğunu beyanla; “ Din görevlilerimiz İslam’a, Kuran’a ve insanlığa hizmete adayan aynı zamanda daha inançlı,ahlaklı, erdemli nesiller yetişmesine katkıda bulunan,toplumsal din ve ahlak bilincimizin yerleştirilmesine emek veren  müstesna insanlardan oluşmaktadır ,Din adamlarımız, toplumu doğru yola yönlendiren büyüklerimizdir. Toplumumuzun ahlaki ve manevi değerlerinin yeşermesinde ve güçlenmesinde en büyük etken, kıymetli din görevlilerimizdir. Onların duaları ile ilçemizin  kalkınması ve gelişmesi için girdiğimiz bu yolda daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Bu vesile ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın ilçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni eder, ilim ve irfan yolunda din görevlilerimizin başarılı hizmetler yapmalarını diliyorum” dedi.


 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar