FARKINDALIK İÇİN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZDAN YÜRÜYÜŞE DEVAM

Emet toplum sağlığı merkezimiz halkı bilinçlendireme adına sağlıklı yaşam için yürüyüşlerine devam ediyor.

FARKINDALIK İÇİN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZDAN YÜRÜYÜŞE DEVAM Sağlık

Emet ilçesinde Emet toplum sağlığı merkezi sağlık çalışanları sağlıklı bir yaşam için hareket etme ve yürüyüşün önemini  aktararak  farkındalık yaratmak için periyodik aralıklarla  yürüyüş etkinliği gerçekleştirmeye devam ediyor.

Emet toplum sağlığı Merkezi sorumlu tabibi D.r Fethiye Güven koordinelerinde yürüyüş organizasyonlarının bir yenisi bugün gerçekleştirildi.

Emet Hükümet meydanı önünde öğrenciler ile birlikte  elinde sağlık için yürüyüşün önemini belirten dövizlerle  ilçe içinde yürüyüş gerçekleştiren sağlık çalışanları,esnaf ve vatandaşlarada bilgilendirme broşürleri dağıttılar. 

Toplumda farkındalık yaratmak adına yapılan yürüyüşte “Sağlıklı yaşam için günde 10 bin adım”,”Her gün en az 30 dakika yürüyüş yapılmalı” yazılı dövizler  açıldı. Sağlık bakanlığınca hazırlanan  el broşürleri esnaf ve vatandaşlara dağıtıldı.

Emet Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu tabibi Dr. Fethiye Güven’  Bakanlıklarının direktifleri doğrultusunda  belirli zaman aralıklarıyla gerçekleştirdikleri yürüyüşler ile halkımızı bilinçlendirmeyi amaçladıkalrını beyanla;

“ Sağlıklı bir yaşam için hareket etmek çok önemli.Toplumumuzda obezite, kalp damar hastalıkları, hipertansiyon ve diyabet gibi kronik hastalıkların görülme sıklığının artması nedeniyle halkımızı bilgilendirme, ve hareketli bir yaşamın sağlığa etkileri konusunda kendilerini aydınlatıcı broşürler dağıtmak üzere bu etkinliği gerçekleştirdik.  Sağlıklı bir yaşam ve bazı hastalıklara yakalanmama adına günde enaz 10 bin adım atmanın  insan vücuduna katacağı sağlık konusunda halkımızı bilgilendirmeye çalıştık “dedi. Dr. Güven dünyada fiziksel hareketsizliğin yol açtığı ölümlerde 4. Sırada yer aldığını belirterek dengeli beslenme,zararlı alışkanlıklardan uzak durarak, günde enaz 30 dakika yürünmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar