BURSA DA YOL YAPIM VE KARDEŞ BELEDİYE ÇALIŞMALARI YAKIN TAKİPTE

Emet ilçe bağlantı yolları ve çevre yollarının son durum takibi ve Bursa büyük şehir belediyesi ile Emet belediyesinin kardeş belediye çalışmaları yerinde takip ediliyor.

BURSA DA YOL YAPIM  VE KARDEŞ BELEDİYE ÇALIŞMALARI YAKIN TAKİPTE Güncel

Emet Belediye başkanı Hüseyin Doğan, Emet Belediye başkan yardımcısı İbrahim Hügül ve Emet Ak parti ilçe başkanı Süleyman Ciner, Emet ilçe bağlantı yolları  ve çevre yollarının  son durum takibi ve Bursa büyük şehir belediyesi ile Emet belediyesinin kardeş belediye çalışmalarını takip için Bursada bir dizi temaslarda bulundular.

                EN SIK ZİYARET KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZE YAPILIYOR

                Karayolları bölge müdürü Mehmet AŞIK’ı makamında ziyaret eden heyet, ilçe bağlantı yollarında son durum,Emet çevre yolu çalışmaları  konularında istişarelerde bulundular. Yapımı devam eden  çalışmaların aşamaları, Çevre yolu ve karayolları bölgesinde kalan yollarda belediye işbirliği ile kaldırım yapımı çalışmalarının görüşüldüğü toplantının oldukça verimli geçtiği açıklandı.

 

                Belediye başkanı Hüseyin Doğan   gerek ilçe başkanlığı yaptığı dönemde gerekse belediye başkanlığı döneminde en çok ziyaret ve çalışmaların karayolları bölge müdürlüğü ve genel müdürlük nezdinde yapıldığına dikkat çekerek;” İlçemizin  diğer ilçelerle olan bağlantı yolalrı ve  çevre yolu yapımı çalışmaları içni en çok ziyaret ettiğimiz kurumlarımızın başında karayollarımız geliyor. Karayolları bölge müdürlüğü bürokratlarımızın da  ençok gelen ilçe olarak deklara ettikleri bu ziyaretlerde yol çalışmalarımızı yakından takip ediyoruz. Bugünde sayın bölge müdürümüzü ziyaret ederek  gelinen noktalar, çevre yolu yapım çalışmalrı ve karayolları bölge müdürlüğü alanındaki alanlarda belediye işbirliği ile kaldırım   yapım çalışmalrını değerlendirdik. Oldukça verimli bir toplantı oldu. Bölge müdürümüze ilçemize karşı göstermiş oldukları ilgi alaka ve destekleri için halkımı adına şükranlarımızı sunuyorum,İnşallah Gazi Emetimizi dışarıya bağlayan ilçe bağlantı yollarımız ve şehrimizi ayrı bir kimliğe kavuşturacak çevre yolu ve ilçe giriş-çıkış yollarımız  tamamlanacak. Çalışmalar tamamlanana kadar ilçe başkanımız ile birlikte konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz ” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR  VE EMET BELEDİYESİ KARDEŞ BELEDİYE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Başkan Doğan bir süre önce başlayan Bursa Büyük şehir belediyesi ile kardeş belediye çalışmaları kapsamında Emet belediye meclisinden kararın çıktığını,Bursa büyük şehir belediye meclisinde konunun görüşüldüğü ve sürecin devam ettiğini  belirterek bu konuda da Bursa’da bir dizi ziyaretlerde bulunduklarını açıkladı.

Bursa şehir belediyesi  19 09.2019 tarihli meclis oturumunda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nın, Kütahya İli, Emet Belediyesi ile Kardeşlik Anlaşması imzalanması ile ilgili yazısının Hukuk Komisyonu’na havalesi ile süreç devam eden süreç üzerine bilgi veren başkan Doğan şunları söyledi;

“Bir süredir çalışmaları devam eden Bursa büyükşehir belediyesi ile kardeş belediye çalışmaları  kapsamında konunun havele edildiği hukuk komisyonluğuna bir ziyaret gerçekleştirdik. Bursa büyük şehir belediye meclisi hukuk komisyonu başkan vekili  Avukat sayın Hicran Başkök  hanımefendi ve komisyon üyeleri ile bir araya gelerek, ilçemiz ile Bursa  arasındaki tarihi bağları aktardık. İlçemiz ile ilgili hazırladığımız dosyayı kendilerine sunduk. Oldukça olumlu geçen görüşmeler ile  kardeş  belediyecilik uygulamasının her iki bölgemize katacağı değerleri ele aldık.İlgi,alaka ve destekleri için kendilerine teşekkürlerimizi sunuyorum. Kardeş belediye görüşmeleri Bursa meclisinde görüşülecek.”dedi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar