EMNİYET BİNASI YAPIM İŞİ ORTADOĞU LİMİTEDİN

Emet'e yapılacak olan yeni emniyet binası yapımı ihalesi 2 Ekimde gerçekleştirilirken, değerlendirme süreci sonrası işi Ortadoğu limited şirketi yapmaya hak kazandı.

EMNİYET BİNASI YAPIM İŞİ ORTADOĞU  LİMİTEDİN Güncel

Emet'e yapılacak olan yeni emniyet binası yapımı ihalesi 2 Ekimde gerçekleştirilirken, değerlendirme süreci sonrası işi  Ortadoğu limited şirketi yapmaya hak kazandı.

                Tahmini yapım bedeli 6 milyon tl olarak belirlenen yeni Emniyet binası yapım işini 3.9 milyon fiyat veren Ortadoğu şirketinde kaldı.

            Emet ilçesinde Bayındırlık İl Müdürlüğü ekiplerince, 1983 yılında yaptırılan 3 katlı İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasına ve lojmanlarına depreme dayanıklılık testi yapılmış ve  yapılan test sonucunda, binaların depreme dayanıklı olmadığı belirlenmişti.

Bunun üzerine, söz konusu binalar için yıkım kararı alınarak 2016 yılında  Emniyet bina yıkılırken Emet Emniyet müdürlüğü geçici olarak  Dere Mahallesi'ndeki eski sağlık ocağı binası tahsis edilmişti.

Yeni bina inşa edilmesi için de Emet Akpınar Mahallesi'nde Engelsiz yaşam parkı mevkiinde  Emniyet Müdürlüğü hizmet binası için alan tahsis edilirken inşaat yapım ihalesi  2Ekim 2019’da ihale edildi.

Ortadoğu Limited şirketince alınan ihale kapsamında  bina 1164.96 m2  de konuşlandırılırken 360 iş gününde tamamlanacak.

 İhale için yasal itiraz süreci devam ediyor. Süreç sonunda itirazlar olmazsa Ortadoğu limited firması ile anlaşma imzalanarak yer tespiti ile bina yapımına başlanacak.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar