BARIŞ PINARI HAREKATINA EMET'TEN TAM DESTEK

Ordumuzca başlatılan Barış pınarı harekatınaa Emet siyaset,bürokrat ve stk'larından destek açıklamaları yağıyor.

BARIŞ PINARI HAREKATINA EMET'TEN TAM DESTEK Güncel

Suriye’nin kuzeyini terör örgütlerinden temizlemek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na Emet’ten de destek geldi. Vatandaşlar sabah namazı öncesi Mehmetçiklerin zaferi için dualar ederken, siyasiler, iş adamları ve yöneticiler yayımladıkları mesajlarla harekata tam destek verdiklerini dile getirdiler
Uzun süredir Türkiye’nin gündeminde olan Fırat’ın doğusuna yapılacak askeri harekat, Barış Pınarı adıyla başladı. Fırat’ın doğusunda hareketli dakikalar yaşanmaya devam ederken, ülke genelinde olduğu gibi Emet’tede tüm camilerde Fetih suresi okundu ve Mehmetçikler için dualar edildi.

. Vatandaşların yanı sıra birçok siyasi, iş adamı ve yönetici de Barış Pınarı Harekatı için destek mesajı yayımladı.

Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan,harekata destek vererek  operasyona giden askerlerimize başarılar diledi. Başkan Doğan dualarımızın kahraman ordumuzun zaferlerine bir yenisini daha eklemeyeceğine inandıklarını ifade ettiği mesajında;” Başkomutanımız sayın Cumhurbaşkanımızın kararlılığı, milli savunma bakanlığımız ve bağlı ordumuzun  azmi ile ülkemizi teröre karşı korumada yoğun mücadelemiz sürüyor. Zafer, barışın en kısa yoludur. Cumhurbaşkanımızın emri ile başlayan barış pınarı harekatı ile ordumuz sefere çıkmıştır. ALLAH şanlı ordumuza kısa zamanda zafer nasip etsin sefer ve zafer bizlere ecdadımızdan mirastır. RABBİM sefere çıkan cephede nöbet tutan vatani görevini yapan mehmetçiklerimizin burnunu kanatmasın ailelerine ve bizlere acı haber duyurmasın. ALLAH ordumuza ve devletimize şanlı zaferler nasip etsin. Barış pınarı harekatıyla bölge sınır koridorumuzu koruyacak, Suriye halkına ve Din kardeşlerimize huzur getirecek, dosta güven düşmana korku salacağız...dedi

Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner’de Tarih boyunca şanlı nice zaferlere imza atan ordumuzun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan   başkomutanlığında yeni bir zafere imza atacağından hiç şüphe duymadıklarını beyanla,zafer ve askerlerimizin sağsalim dönmeleri için dua ettiklerini belirtti.

Mhp Emet ilçe başkanı Mustafa Mecit MHP olarak  Barış Pınarı Harekatı’nın yürekten ve tam bir destekle arkasında ve yanında olduklarını beyanla;”Türkiye’nin ve Türk milletinin Cenab-ı Allah yardımcısı olsun. Gazamız mübarek, geleceğimiz müstesna, zaferimiz daim  olsun”dedi.

İYİ parti Emet ilçe başkanı Eyüp Doğu, bugün gelinen noktada bütün farklılıkların ve iç siyasette yaşanan tartışmaların rafa kaldırılarak  ordumuza destek verme odluğunu beyanla;” Genel merkezimizinde belirttiği gibi Türk ordusu cephede yerini aldımı tek siyasi partimiz Al  bayrağın partisidir.Mehmetçiklerimizin zaferinden şüphemiz olmayıp,dua ve desteklerimizi onlar içindir “dedi.

CHP Emet ilçe başkanı Musa İnci’de sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarda;”Ordu savaşa girmişse, tartışma biter,siyaset biter.Arkasından dua edilir.Allah ordumuzu her daim muzaffer eylesin” diyerek harekata desteklerini açıkladı.

SP Emet ilçe başkanı Mehmet Hamamcı’da  genel  başkaları Temel Karamolllaoğlu’nun harekat üzerine açıklamalarına yer vererek;” Ordumuza başarı, devletimize feraset ve dirayet diliyorum.
‪Mehmetçiklerimizin sağ salim yurdumuza dönmesini ve bir an evvel coğrafyamızda huzurun hakim olmasını temenni ediyorum. Allah yardımcımız olsun.”dedi.

Esnaf Odası  başkanı Abdullah Ünal, Esnaf Kefalet koop.başkanı A.Kadir Ekmekçioğlu,da sosyal medya hesaplarından harekata destek vererek dualarının askerlerimizin sağsalim zaferle dönmeleri yönünde olması yönünde temenniler içeren paylaşımlarda bulundular.

 

Devletin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu desteklediklerini ifade eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kütahya Şube Başkanı hemşehirimiz İsmail Tosun ise, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın çetin şartları dolayısıyla, toprak bütünlüğünü ve sınır güvenliğini ön planda tutarak, bölgesinde bir barış üssü olma hedefiyle hareket ettiğine dikkat çekti. Tosun, “Bugün, bölgenin dışında yer alan ülkelerin, bölgenin kaderi üzerinde etkili olma hevesleri neticesinde masum insanların zarar gördüğü bir savaş ve kaos ortamına tanıklık ediyoruz. Bölge, barıştan her geçen gün uzaklaştırılmaya yönelik uygulamalara maruz bırakılırken, bölgede sağduyunun temsilcisi olan Türkiye’nin, bu duruma kayıtsız kalması düşünülemez. Bölgenin, bir an önce huzur ve güven ortamına kavuşması gerekmektedir. Bu kapsamda, Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekatı ile devam eden, bölgeye barış ve huzur getirmeye yönelik operasyonlar, devletimizin gördüğü lüzum üzerine, Fırat’ın doğusuna yönelik olarak devam edecektir. MÜSİAD olarak, devletimizin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz. Bu vesileyle, Barış Pınarı Harekatında kahraman Türk ordusuna muvaffakıyet diliyor, operasyonun başta bölge halkları olmak üzere, coğrafyamıza bir an önce barışa getirmesini temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi. 

Ayrıca AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel ve Ceyda Çetinler ile MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ta sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarla harekata destek verdiklerini söyleyerek, Türk Ordusunun zaferle dönmesi temennisinde bulundular. 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar