ETİMADENİN MERKEZİ EMET OLMALI

Ak parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı Eti madne işletmelerinin merkezinin Emet olması gerektiğini bakanlığa ve Cumhurbaşkanlığına lettiklerini ifade etti.

ETİMADENİN MERKEZİ EMET OLMALI Siyaset

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Çevre ve İçişleri Komisyonu üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, "Eti Maden İşletmeleri’nin merkezi Emet’te olmalı. Bu konuyla ilgili talebimizi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza ilettik" dedi.

 

AK Parti  Emet İlçe Başkanlığının Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Nazlı, Bor diyarı  Emet ilçesine ayrı bir önem verdiklerini ifade etti.

Nazlı, "Afyon'da yapılan  AK Parti İstişare Toplantısı'nda bizzat Cumhurbaşkanımıza bor madenleri konusunda 3 talebimizi içeren dosya sunduk. Bu dosyaların takibini tüm vekillerimizle beraber yapıyoruz.  Emet  Kütahya içerisinde nüfus yoğunluğuna göre en büyük desteği veren ilçemizdir. Emet için bir diğer talebimiz,  Türkiye Taş Kömürü merkezi  Zonguldak'ta, Çay-Kur'un merkezi  Rize'de, peki  Eti Madenİşletmeleri'nin merkezi, yani Genel Müdürlüğü neden  Ankara'da?.  Eti Maden'in merkezi  Emet'te olmalı. Cumhurbaşkanımız ve Enerji Bakanımızdan bu konuda talebimiz oldu. Yollar konusunda özellikle sülfürik asit sevkiyatından dolayı Ulaştırma Baknlığımızın yanı sıra, Enerji Bakanlığımıza ayrı bir başvurumuz oldu. Ekonomik açıdan konunun ne kadar acil olduğunu aktardık. İnşallah 2018 yılı bu bölge için çok güzel olacak. Cevizdere Şehitlerinin torunlarına hizmet etmek bizim için bir onurdur. Bundan sonra  Emet ve  Hisarcık sorunları için daha çok gayret göstereceğiz. Bor rezervlerinde işleme oranımız çok düşük. Bunu arttırmak için Enerji Bakanlığımızla çalışmalarımız var. Bunlarda yakın zamanda sonuçlanacak Bundan sonra  Emet ile ilgili yatırım ve projeler katlanarak devam edecek.." ifadelerini kullandı. 

Nazlı Geçtiğimiz günlerde bir STK başkanının  Ankara'dan baktığımda  Kütahya'da yapılan bir çalışma göremiyorum demesini kınıyorum. Bilgi sahibi olmadan yapılan açıklamalar birliğimize, beraberliğimize zarar veriyor. Bu açıklamayı yapan arkadaş, acaba  Kütahya'da bizim dönemimizde sadece  Emet ilçemize sülfürik asit yatırımın 1 milyar TL' nin üzerinde olduğunu biliyormu.  Emetilçemizin girişinde bulunan devasa tesislerin bizim dönemimizde yapıldığını, eskiden sadece 1 kepçe ve bant olduğunu şimdi 2 bin kişiden fazla istihdam sağlandığını ve 2. tesis için çalışmaların devam ettiğini biliyormu. Diğer ilçelerimize yapılan yatırımları interneti açıp bakıp görmüyor mu?. Dolayısıyla sosyal medyada asılsız paylaşım yapanlara, algı oluşturmaya çalışanlara fırsat vermeyin.  AK Parti döneminde  Kütahya'ya yapılan sayısız yatırımı onlara anlatmaktan bıkmayın.”dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar