EMET-TAVŞANLI YOLU ÇÖKEN MEVKİİ TRAFİĞE AÇILDI

Emet-Tavşanlı yolunda 7.9 km lik yolda meydana gelen heyelan nedeni ile göçen yolda bakım çalışmaları tamamlanarak yol trafiğe açıldı.

EMET-TAVŞANLI YOLU ÇÖKEN MEVKİİ TRAFİĞE AÇILDI Güncel

Emet-Tavşanlı yolunda 7.9 km lik yolda meydana gelen heyelan nedeni ile göçen yolda bakım çalışmaları tamamlanarak yol trafiğe açıldı.

Heyelan nedeniyle çöken yol  trafiğe kapanmıştı. Yolda 40 metre derinlikte 170 adet fore kazık çakılırken,  toprak kaymalarına karşı yol kenarlarına tül perde yapıldı.

Ak parti Kütahya Milletvekili ProF.Dr. Vural Kavuncu  başta olmak üzere Ak parti İlçe başkanlığının Bursa ve Ankarada etkin çalışmalarıyla   göçen yolda ek proje ile onarım çalışmaları tamamlandı.Karayolları bölge müdürlüğünün Emet ziyaretleri, teşkilat ve vekillerin bölge ve genel müdürlük çalışmaları sonucu ,Kış aylarında yolumuzda rahat bir trafiğin sağlanması adına  Karayolları Genel Müdürlüğünden acil yapım ödeneği çıkartıldı.

Önce Heyelana ait jeolojik ve geoteknik inceleme ve etütler yapılarak heyelan önleme ve ıslah çalışmalarına yönelik uygulama projesi tamamlandı. Ardından Karayolları bölge müdürlüğümüz ve Karayolları 148. şube şefliğimizin yoğun bir çalışma programı uyguladığı yol yeni yıl girmeden trafiğe açılmış oldu.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar