GÜNLÜCELİ KADINLAR YOLU KAPATTI

Emet ilçesinde, 12 haneli Çörtlen Mahallesi sakinleri, Emet-Tavşanlı yolunu bir süre trafiğe kapatarak, ’yola asit dökülmesi’ durumunu protesto ettiler.

GÜNLÜCELİ KADINLAR YOLU KAPATTI Güncel

Emet ilçesinde, dün seyir halindeki tankerden yola dökülen asidi temizleme çalışmaları devam ederken, 12 haneli Çörtlen Mahallesi sakinleri, Emet-Tavşanlı yolunu bir süre trafiğe kapatarak, ’yola asit dökülmesi’ durumunu protesto ettiler.

Dün gece yaşanan asit tırı faciasının ardından bugün 2. kazanın meydana geldiği yolda halk öfkeli. Dün geceden beri yolda asit temizleme çalışmaları devam ediyor.Etibor ve Karayollarına ait iş makinaları ve araçlarla, yaklaşık 10 kilometrelik alandaki asitli toprak iş makinalarıyla kamyonlara alınıp güvenli bölgeye imha edilmek üzere götürülüyor.

Tankerden dökülen asidin neden olduğu kaza yerinde toplanan Emet Günlüce Köyü Çörtlen Mahallesi sakinleri, Emet-Tavşanlı yolunu bir süre trafiğe kapatarak yaşanan olayı protesto ettiler. Mahalle sakinleri, "Asit kamyonlarının buradan geçmesini istemiyoruz. Kısa sürede ikinci kaza oldu. Yollarımızın kenarları şuan bile asitli. Üst geçit talep ettik yapmadılar. Çoluk çocuğumuz var. Bizim insan gibi yaşama hakkımız yok mu? Su kaynaklarımız zarar görüyor mu?. Onu da bilmiyoruz. Yetkililerden bir an evvel tedbir almalarını istiyoruz" dediler.Trafiğe kapatılmayan yolda Jandarma ekipleri de, yolda hız yapılmaması için sürücülere ikazlarda bulunuyor

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar