GENÇLER ÜNİVERSİTE SINAVLARI İÇİN TER DÖKÜYOR

İlçemiz liseleri Emet meslek yüksek okulu ile işbirliğine giderek öğrencilerini Üniversite sınavına hazırlıyor.

GENÇLER ÜNİVERSİTE SINAVLARI İÇİN TER DÖKÜYOR Eğitim

GaziEmet  Anadolu Lisesi, Emet Anadolu İmam hatiplisesi, Emet Mesleki teknik anadolu lisesi ve Cevizdere Mesleki anadolu lisesi Emet meslek yüksek okulu ile işbirliğine giderek öğrencilerini Üniversite sınavına hazırlıyor.

Haziran ayında yapılacak olan YKS sınavları için 224 okul öğrencisi meslek yüksek okulunda deneme sınavına katıldı.

  Gazi Emet Anadolu Lisesi  müdürü Ömer Uysal  okullarının mihmandarlığında ilçedeki tüm lise son sınıf  ve  mezun 224 öğrencinin katılımıyla Üniversite Sınavı sınav esaslarında uygulanan esaslar,usul ve ortamda  Emet Meslek Yüksek Okulu’nda Üniversite Sınavına Hazırlık Kapsamında deneme sınavı yapıldığını belirtti. Uysal;”ilçemizdeki son sınıf ve mezun öğrencilerin sınava ve sınav ortamına hazırlığının başarıda önemli olduğuna inanıyoruz. Bu sınavlarla hem öğreniclerimizin kendilerini bilgi bakımından denemelerini, hemde sınav ortamı deneyimlerinin artmasını sağlıyoruz.Öğrencilerimize böyle bir ortamı sunan Emet Meslek Yüksek Okulu Okul idaresine ve görev alan öğretmenlere Teşekkür ediyorum “dedi.

2018 ÖSYM Sınav Takvimine göre 2018 YKS 1. Oturum (TYT) 23 Haziran 2018 tarihinde, 2018 YKS 2. Oturum 24 Haziran 2018 tarihinde, 2018 YSK Yabancı Dil Oturumu 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak. 

2018 YKS Başvuruları  1 - 21 Mart 2018 tarihleri arasında yapılırken  geç başvuru tarihi ise 4 Nisan 2018 olarak belirlendi. 2018 YKS Sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar