Ercan Kolku

Ercan Kolku

ercankolku@hotmail.com

ELİME BİR DÜDÜK ALIP MEHLEM ÖNÜNE ÇIKASIM VAR!

ELİME BİR DÜDÜK ALIP MEHLEM ÖNÜNE ÇIKASIM VAR!

Yada Çarşı camisi minaresine çıkıp;” Hay ya esselah” diye bağırasım…

Onca sorun halledilmiş, onlarcasıda yoluna koyulmuşçasına, eften püften gündemlerle geçen günler…

5 vakit namaz, 25 vakit gıybet,dedikodu,çekişmelerle tüketilen günler. ..

2019 Yatırım listelerinde Emet Tavşanlı yolunu arayadurun,mülakatı sen aldırdın ben aldırdım kavgaları…

Soğuk savaş adı altında Kaynarca hamamı sıcaklığında birbirine laf etmeler, kamplaşmalar vs… Sanki seçime değilde savaşa gidiyormuşuz  gibi safını belirle baskıları…

Mehlemönünde hergün seçim toto oynayıp kim kazanır bahisleri?  Projeler yerine,merkezde hangi köyden kaç nüfus var hesapları…

Bir yanda sinerjiyi hizmete ve birliğe dönüştürme çabaları,diğer yanda yeni nifak tohumları yaratma gayretleri…

Eminiz yazdıklarım dan çok yazmadıklarımın neler olduğunu birçoğunuz anladı.

Artık,durup şöyle;”Ne yapıyoruz biz?” demek zamanıdır… Her konuda ama her konuda (hizmet hariç) Vites küçültme zamanıdır.İnanın bu gündem yoğunluğu ve hızı ülkeden hızlı… Bırakın günü her saat değişen ilçe gündemini takipten, herkes ama herkes yoruldu. Ve YETER reddesine geldi. Tabiri caizse sıyırmaya çeyrek kaldı… Az daha devam ederse, aşağıdaki yaşanmış olaydaki gibi kuyruğa takılanlar her geçen gün artacak.

1960 lı yıllar…Olay gerçektir. Elazığ'da geçer.

Elazığ akıl hastanesinden personelin bir ihmali sonucu bütün deliler kaçar, Elazığ’ın cadde ve sokaklarına dağılırlar. Toplam 423 deli kaçmıştır. Mülki makamlar panikler, Başhekime koşup; “Doktor bey ne yapalım” diye sorarlar. O zamanın ünlü doktoru Mutemet Bey hastanenin başhekimidir. Mutemet Bey; “Bana bir düdük verin ve arkama yapışarak gelin” der. Doktor önde birkaç personeli arkasında kara trencilik oynayarak bütün Elazığ’ı “çuf çuf” nidalarıyla dolaşırlar.

Başhekimin tahmini tutmuştur, bütün deliler bu kuyruğa girer vagon olurlar. Lokomotif, yani başhekim Mutemet Bey yönünü hastaneye çevirince tüm kaçan deliler hastaneye geri dönmüş olurlar.

Sorun çözüldüğü için hem mülki makamlar ve doktorlar, hem de trencilik oynayıp hastaneye döndükleri için de deliler hallerinden çok memnundur. Olayın en enteresan yanı akşam sayımında ortaya çıkar. Çünkü hastaneye trencilik oynayarak gelenlerin sayısı 612  kişidir.

Yani dostlar geldiğimiz noktaya bakınca…

Emet’te elime bir düdük alıp, Mehlemönüne çıkasım var!

 

ERCAN KOLKU ÖZEL NOT… Her seçim öncesi kazanımlara bakarım. Vaat edilenden çok önümüze sürülene… Bakınız mülakat sorunu seçim öncesine rastladığı için çözülüverdi.Buda gösteriyorki;Ama Muhalefete fırsat vermeme adına ama halkın beklentilerini bir nebze karşılama adına ilçe adına kazanımlar SEÇİMİN asıl galibi olacaktır.

O sebeble özellikle Emet Hisarcık arası BOROSİB ( ki 5 yıldır yazıyoruz) konusunda ve dahi BOR KARBÜR konusu ile Tavşanlı yolu konusunda ciddi adımlar  bekliyoruz.Daha önce yazdığımız gibi muhalefetin susturulması için laf değil, icraat gösterilmeli… Gösterilmeliki, seçimleri bilmem ama her konuda kazanan EMET HALKI olmalı…

              

 

KULAK KÜPESİ

   CAMİDE NAMAZ KILARKEN KİMSENİN KİMSEYE ÜSTÜNLÜĞÜ YOK, DIŞARDAKİ GİBİ!!!

   YOK SEN MÜDÜRSÜN ÖN SAFA GEÇ,YOK SEN TEMİZLİK İŞCİSİSİN  GİT ÖTEDE KIL,

OOO DEKAN BEY BUYURUN SİZİ KİLMANIN OLDUĞU YERE ALALIM…

SEN İŞSİZSİN GİT ŞU TESBİHLERİ TOPLA…

YOK YOK YOK

NAMAZ VAKTİ CAMİDE HEPİMİZ EŞİTİZ…

TAAAA Kİ…

DIŞARI ÇIKIP  AYAKKABILARIMIZDAN ÖNCE EGO VE ÜNVANLARIMIZI TEKRAR GİYENE KADAR…

İNSANLARA YUKARDNA BAKMAYA VE BURUN KIVIRMAYA DEVAM EDENE KADAR…

CAMİDE KAZANDIĞIMIZI HEMEN KAPININ ÖNÜNDE VERENE KADAR…

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları