Mevsim normallerinin üzerinde etkisini gösteren sıcak havalar, vatandaşları bunaltmaya devam ederken Emetli gençler İkitaş Kanyonu güzergahında bulunan şelalede serinlemeye çalışıyor. Kros motorları ile İkitaş Kanyonu'na giden gençler, Eğrigöz Dereli kaplıcaları arası kanyonda bulunan Yede Dere şelalesinde suya girerek serinliyorlar.
Emet belediye başkanı Mustafa Koca, belediye bünyesinde şantiye ve atölyeleri gezerek çalışmaları yerinde inceledi.
Emet ilçesinde 5 köye toplamda 32 kilovatlık güneş enerji sistemleri kuruluyor.
Emet ilçesine bağlı 37 köy muhtarı Kaymakam Furkan Seyman başkanlığında toplandı.
Emet belediye başkanı Mustafa Koca 24 Temmuz Gazeteciler ve basın bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Emet belediyesince bir önceki dönem 500 bin TL’ye kamulaştırılan ve restoresi için il özel idaresine takas yollu devredilen Emet hanında hiçbir çalışma gözlenmemesi endişelendiriyor.
Emet ilçe Kaymakamlığı yarından itibaren bölgede görülecek 39 derece sıcaklık nedeniyle yangın tehlikelerine karşı uyardı.
Halk bankasının 86. Kuruluş yıldönümünde Emet Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Cavit Öztürk Emet Halk Bankası şubesine tebrik ziyareti gerçekleştirdi.
Emet ilçesinde belediye tarafından havaların ısınması ile Hükümet Meydanı'ndaki havuzlarda bakım, onarım ve lavanta dikim çalışmaları gerçekleştiriliyor.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. Yıl dönümü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Emet ilçesinde Emet belediyesi İtfaiye amirliğince Karayolları ekiplerine olası yangınlarla mücadele konularında teknik bilgi verildi.
Atatürkçü Düşünce derneği Emet şubesinde 16 yıldır ilçe başkanlığı görevinde bulunan Erol Usta sağlık problemleri nedeniyle başkanlığı bıraktı.
Emet ilçesi Yeniceköy tahtalı mevkiinde her yıl düzenlenen Hıdrellez şenliklerine binlerce insan akın ederken Türkcell, takviye verici ile halkın kesintisiz iletişimi için sahadaydı.
Emet Belediyesi ekipleri tarafından ilçede yoğun olarak kullanılan caddelerin üzerinde bulunan yaya geçidi çizgileri yenilendi.
Kütahya il Müftülüğünce hazırlanan 2024 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle; Din Görevlileri arasında düzenlenen Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmaları tamamlandı.
İller bankası Eskişehir bölge müdürü Mehmet Akan Emet'te yapımı devam altyapı ve sorgun göleti arıtma tesisi çalışmaları incelemek üzere Emet ilçesine geldi.
Emet ilçesinde faaliyet gösteren gençlik derneğinde yapılan kongre sonrası yeni yönetim, eski yönetimden görevi düzenlenen törenle devraldı.
Emet belediye başkanı Mustafa Koca belediye denetleme komisyonu ve birim müdürleri ile Emet belediyesi Şelale sosyal tesislerinde incelemelerde bulundu.
Emet Kaymakamı Furkan Seyman, ilçede bulunan siyasi partilere ziyaretler gerçekleştirdi.