Sağlık

Sağlık Haberleri

Kanser teşhisinde maliyet 20 kat düşecek

Dünyanın en büyük parçacık fiziği araştırma laboratuvarı CERN'de gerçekleştirilen projenin çok küçük bir versiyonu olan 'Türk Dairesel Parçacık Hızlandırıcısı' Özyeğin Üniversitesi'nde görev yapan fizikçiler tarafından hayata geçirilecek. Kanser teşhisinin maliyetini büyük oranda düşürmesi hedeflenen projede sona gelindi. İki Türk fizikçi Dr. Öğr. Üyesi Alper Hayreter ve Dr. Öğr. Üyesi Bora Işıldak tarafından 2017 yılından bu yana gerçekleştirilen çalışmalar 6 ay içinde sona erecek. Şu an prototip aşamasında olan 'Türk Dairesel Parçacık Hızlandırıcısı' Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından lisans alındıktan sonra kullanılabilecek. Kanser teşhisinde büyük önem taşıyan PET (Pozitron Emisyon Tomografisi) taramalarında kullanılan radyoizotoplar yaklaşık 20 kat daha az maliyetle Türkiye'de üretilebilecek.

Firmanın Hıncı Hastaları Mağdur Etti

Emet ilçemizdende çok sayıda vatandaşın randevularına rağmen Kütahyaya gittiği,ancak MR cihazının bozukluğu olması nedeniyle hizmetten yararlanamadığı konuda Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi.

Akıllı telefonlar kalıcı göz hasarına yol açabilir

Akıllı telefonlar, hayatın her alanında yer alıyor. Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya araçları bu bağımlılığı daha da artırıyor. Geçtiğimiz günlerde Çin'in Shenzhen kentinde yaşayan bir kişinin sol gözü, akıllı telefonu aşırı yoğunlukta kullanması nedeniyle kör oldu. Bu olay akıllı telefonlar kör eder mi? sorusunu akıllara getirdi. Medicana International İstanbul Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Apa, akıllı telefonları kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

DİYABETLE MÜCADELE İÇİN YÜRÜDÜLER

Emet toplum sağlığı merkezince diyabetle yaşam konusunda farkındalık oluşturmak adına yürüyüş gerçekleştirildi.

EMET ZABITA AMİRLİĞİ HİJYEN BELGESİ İÇİN ESNAFLARI BİLGİLENDİRİYOR

Emet belediyesi Zabıta Amirliği Hijyen Eğitimi alması gereken çalışanların eğitimlerini ilgili yönetmelikler çerçevesinde tamamlaması gerektiği konusunda esnaf ve vatandaşları bilgilendirdi.

FARKINDALIK İÇİN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZDAN YÜRÜYÜŞE DEVAM

Emet toplum sağlığı merkezimiz halkı bilinçlendireme adına sağlıklı yaşam için yürüyüşlerine devam ediyor.

KURBAN BAYRAMINDA ZOONOTİK HASTALIKLARA DİKKAT

Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet hatsanesi başhekimi Rukiye Kara kurban bayramında zoonotik hastalıklar için vatandaşları uyardı.

YAKLAŞAN KURBAN BAYRMAI ÖNCESİ KİST HİDATİK HASTALIĞINA DİKKAT

Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesi tarafından, Kurban Bayramı’nda kesilen hayvanların hastalıklı doku ve organlarının çevreye atılmasının, hayati risk oluşturan Kist Hidatik hastalığına neden olabileceği bildirildi.

20 KRALI AYNI ANDA AĞIRLAYABİLECEK TERMA CİTY KAPILARINI AÇTI

Emet ilçemizdeki termal tesislerininde işletmecisi olan Karaderili Şirketler Grubunun, 180 milyon dolara mal olan Yalova beş yıldızlı Terma City açılışı yapıldı.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM

Emet ilçesinde Emet toplum sağlığı merkezi sağlık çalışanları sağlıklı bir yaşam için hareket etme ve yürüyüşün önemini aktararak farkındalık yaratmak için bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

KANSERE BORLA ŞİFA ARAYACAKLAR

Kanserle mücadelede bor araştırmalarına Tübitaktan destek

EMET BELEDİYESİ OSMANLI HAMAMI MODERNİZE EDİLDİ

İşletmeciliği Emet belediyesince gerçekleştirilen Osmanlı hamamında bakım onarım ve tamirat çalışmaları tamamlanarak hizmete açıldı.

KANSER TEDAVİSİNDE YENİ UMUT BOR

Bor elementi ile yapılan deneylerde 18 ayda kanserli hücreler yok edildi.

EMET HASTANESİNDE GENEL CERRAH KADROSU YİNE BOŞ KALDI

İlçemiz sağlık sisteminde yıllardır düzeltilemeyen atama şartnameleri nedeniyle sıkça mağduriyet yaşıyor.

GÖREVİNE DÖNEN ÇOCUK DOKTORU TAKDİRLERİ TOPLADI

Emet ilçesinde doğum izininde olan Çocuk doktorunun iznini yarıda kesip görevine dönmesi takdir topluyor.

SİGARAYLA MÜCADELEDE DOKTOR ÇELİK’E PLAKET

Sigara ile mücadelede üstün gayretlerinden dolayı Dr. Osman Çelik'e plaket.

EMET 112 SERVİSİNE 4X4 AMBULANS

Emet 112 Acil servisine İl sağlık müdürlüğünden 4x4 Ambulans

KADIN DOĞUM VE İÇ HASTALIKLARI DOKTORLARIMIZ TAMAM

Emet Dr Fazıl Doğan Devlet hastanesine Kadın doğum uzmanı olarak İbrahim Talib, İç hastalıkları uzmanlığına Umut Polatın atandı.

PROSTAT DİYE GİTTİ, MESANESİNDEN 300 GRAM TAŞ ÇIKTI

Emet Yarış köyünde ikamet eden Hüseyin Doğruer(61) isimli vatandaşın idrar kesesinden normalin 10 katı büyüklüğünde oluşan taş başarılı bir operasyonla çıkarıldı.

Toplam 209 haber.