Seçim Sofrası Kurulmaya Başlarken Helva Sofraya Gelir mi? - Ercan Kolku

Seçim Sofrası Kurulmaya Başlarken Helva Sofraya Gelir mi?


Senin Bir helva hikayen vardı.Hani İsa,Musa diye… Onu birdaha yazıver Allahaşkına bi”
            İstek parça tekrarı normalde, istek tekrar makale yazma talebi ilk defa başımıza gelmiyor… Yerel seçimde geri sayım başlayınca da bu tür makale ve hikayeler popüler oluveriyor…( Baksanıza en son  bu hikayeyi anlattığımız makalemiz sitede toplamda 10 bin okunma sayısına ulaşmış…) 
E normal şimdi, seçimler yaklaştıkça aday adayları enflasyonuda he rpartide kendini göstermeye başlayınca  o malum hikaye hemen akla geliyor. Eski makalelerimizi karıştırdık, ve bizim helvayı bulduk

İSA MI, MUSA MI DERKEN!!
Üç kişi  yol arkadaşı olmuşlardı. Yol arkadaşlığı boyunca elde avuçta ne varsa beraber yiyip içtiler, ama yol uzun keseler kısa olduğu için bir yerde iş tıkandı kaldı. Son paraları ile bir paket helva aldılar. Aldılar almasına da ufacık helva 3 kişiye ne desin?
Başlamışlar tartışmaya. “Benim param daha çoktu…” “Ben dün falancadan fazla yememiştim…” falan filan. İçlerinden biri demiş ki;” Bu iş böyle olmayacak. Şimdi yatalım. Gece en güzel rüyayı gören kalkınca HELVA’yı yesin”
Fikir kabul görmüş. Herkes bir köşeye kıvrılmış. Sabah olmuş, oturmuşlar 3 arkadaş. İlki başlamış konuşmaya;
 “Ya arkadaş öyle güzel bir rüya gördüm ki, mümkün değil güzelliğini anlatabileyim. Rüyamda yanıma Hz. Musa geldi. Beni aldı, Nil nehrine götürdü. Balık tuttuk, yüzdük, bir eğlendik ki sormayın gitsin. Helva benim hakkımdır.”
2. arkadaş gülmüş;” Oda rüyamı kardeşim. Ben bir rüya gördüm ki, kimse o güzellikleri tasavvur edemez. Rüyamda Hz. İsa yanıma geldi. Beni aldı, 7 kat göklere çıkardı. Dünyayı gökyüzünden seyrettim. Kuşlarla selamlaştım. Arş’ta melekleri gördüm. Öyle güzellikleri gördümki anlatamam, HELVA benim hakkımdır.
3. arkadaş anlatılanları bir yandan dinliyor, bir yandanda gülüyordu. Doğrulup iki arkadaşına seslendi;” Bakın arkadaşlar birde beni dinleyin. Benimde rüyamda yanıma peygamberimiz Hz. Muhammed geldi. Hafifçe dürterek,’ Kalk kalk!’ dedi. Arkadaşlarının biri Musa ile suda yüzüyor, diğeri, İsa ile gökte geziyor, sende boş durma kalk HELVA’yı ye dedi. Bende kalkıp HELVA’yı yedim.”


***********

Şimdi geldik, zurnanın EMET dediği yere…
Aday açıklamalarını göreceğiz. Ayrıca Ak partide malumunuz aday adayı çok oluyor.    Onlarda   halktan önce  genel merkeze kendilerini anlatabilmek adına uğraşıyor.O zamanda hikayedeki gibi  durum yaşanıyor…
Bakalım kimler en güzel rüyasını anlatıp  kendinilerini ifade edebilecek…Kimler Ankaralar’da denize girip, Kütahyalarda Hisar’a çıkacak?
Fazla uzun sürmez, hep birlikte göreceğiz. Hem kimbilir belki çoktan HELVA’yı yiyenler olmuştur da boş tabak kavgasına devam edenler vardır? Ne dersiniz?
 

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • HASAN DOĞRU | 11 Aralık 2023 13:43

    CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN LİDERLİĞİNDE BAŞKANIMIZ HÜSEYİN DOĞAN İLE DEVAM DİYORUZ. YAPARSA DOĞAN YAPAR.

YAZARIN SON 5 YAZISI
06Nis

21 GÜN KONUŞURUZ!

18Şub
28Oca

Muhtarlar Emet Survivor'da

17Oca
17Ara